iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Do konce roku bude v ČR až 80 stanic na CNG

Do konce roku bude v ČR až 80 stanic na CNG

 
cng-3

středa, 6. srpna 2014

V České republice je v současnosti 56 veřejných plnicích stanic na CNG, což stále není dostatečný počet pro masivnější rozvoj využívání tohoto paliva. Nicméně dobrou zprávou je, že do konce letošního roku by jich mohlo být již 80.

 

Prodej aut na CNG roste, letos jich na našich silnicích přibylo 1200. Společně s tím roste i prodej CNG na plnicích stanicích a investoři tak proevují více ochoty investovat do nákladné výstavby plnicích stanic na CNG. Nejnověji přibyly stanice v Kolíně a Hodoníně, další se staví například v Příbrami, Plzni, Olomouci, Velkém Meziříčí, Hradci Králové, Vyškově, Kosmonosech, Břeclavi, Mostě, Pardubicích, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi, Chrudimi a dalších městech. Zvyšuje se také kapacita stanic v Písku a Hradci Králové.

Celkem devět stanic již funguje v Praze, neboť od srpna bude k dispozici nová stanice v Praze Štěrboholech. Tuto stanici buduje společnost TUkas, která patří mezi přední prodejce CNG vozidel (za poslední 2 roky prodala téměř 100 aut s pohonem na CNG). Stanice bude sloužit nejen fleetovým zákazníkům společnosti TUkas, ale i široké veřejnosti. Stanici dodala společnost Bonett Gas Investment, která hodlá do konce roku otevřít v Praze další dvě vlastní CNG stanice a celkově zainvestovat dalších 20 stanic. Rozvoj CNG podporuje i fakt, že je k dispozici verze na CNG také u nejoblíbenějšího domácího fleetového modelu, Škody Octavia. Má označení G-TEC a nabídne dojezd čistě na CNG až 410 km. Poháněna je úsporným přeplňovaným agregátem 1.4 TSI o maximálním výkonu 81 kW.  

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz