Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Vítkovice Machinery Group kupuje 300 Octavií na CNG

Vítkovice Machinery Group kupuje 300 Octavií na CNG

 
cng-3

pátek, 10. dubna 2015

Zástupci strojírenského holdingu Vítkovice Machinery Group (VMG) a Škoda Auto Česká republika podepsali rekordní kontrakt na dodávku vozů Octavia G-TEC s pohonem na stlačený zemní plyn. Během následujících tří let jich obohatí vozový park VMG celkem 300 a vozový park skupiny tak bude využívat takřka výhradně vozidel s provozem na CNG.

 

„Velmi nás těší, že se společnost Vítkovice Machinery Group rozhodla v rámci své rozsáhlé CNG strategie pro reorganizaci vozového parku prostřednictvím modelu Octavia G-TEC,“ říká Luboš Vlček, šéf domácího zastoupení Škody. Vítkovická strojírenská skupina je zásadním hráčem v prosazování CNG v dopravě. Provozuje již čtrnáct plnicích stanic CNG a v letošním roce jimi osadí většinu krajů České republiky. Síť VMG bude do konce letošního roku čítat 33 plniček.

„Podpis smlouvy se Škodou je odpovědí na otázky, zda je potřeba mít nejprve dostatek vozů na CNG nebo síť CNG plniček. My rozvíjíme oboje současně. Dalšímu rozvoji ekologické a ekonomické dopravy na CNG v České republice podle našeho názoru nic nebrání,“ uvedl Jan Světlík, předseda představenstva Vítkovice Holding, rozhodující vlastník skupiny Vítkovice Machinery Group.

Díky podpisu kontraktu na 300 vozů bude mít VMG ve vlastním vozovém parku do tří let prakticky všechna vozidla na CNG, s výjimkou jednotlivých automobilů v několika málo provozů, kde zatím není možné pohon na CNG využívat.

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz