Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Úspěšný fleetový den číslo 5

Úspěšný fleetový den číslo 5

 
pardubice

pátek, 7. října 2016

Ve čtvrtek 6. října se konalo v Golf & Spa Resortu Kunětická hora další fleetové setkání v rámci seriálu Tour de Fleet 2016. Na tradiční a oblíbené místo obchodních akcí časopisu FLEET dorazilo téměř 400 hostů z řad provozovatelů vozových parků a dodavatelů z celé republiky. Pardubický Den s Fleetem byl již pátou událostí letošní Tour de Fleet.

 

Navzdory velmi nepříznivé předpovědi počasí nespadla v průběhu akce téměř ani kapka deště, takže veškerý venkovní program probíhal přes pokročilé podzimní datum ve velmi příjemné atmosféře. Hosté měli po celý den k dispozici rekordní  počet 125  osobních a lehkých užitkových testů a o tom, že se auta opravdu „točila“, svědčí celkem 77 vyplněných testovacích karet. Takto bylo zaznamenáno 385  testovacích jízd, ale jejich reálný počet byl minimálně o třetinu větší, neboť ne všichni účastníci se zapojili do soutěže o osobní auto v hodnotě 350 tisíc korun. I tentokrát si mohli hosté akce  některé vozy objednat pomocí platformy testujauto.cz předem na internetu; takto bylo sjednáno přibližně 180 testovacích jízd. Do Pardubic se také dostavila početná skupina členů manažerské poroty ankety o Hankook Firemní auto roku 2016, z jejíž hlasů vzejdou letošní vítězové.

Outdoorovému programu předcházelo přednáškové dopoledne rezervované partnerům akce i odborníkům na hlavní témata akce, kterými byly servis firemních vozových parků a zimní pneumatiky. Právě druhé téma nemohlo být načasováno lépe – právě ve čtvrtek napadl na některých místech republiky první sníh.

Zimní pneumatiky opravdu zevrubně rozebral Ing. Ondřej Všianský, který se věnuje rozvoji obchodu ve společnosti Hankook Tire ČR. Tato značka je „černým koněm“ nejen českého, ale v podstatě světového trhu. Za poslední léta postoupila na hranici první pětky globálních výrobců, patří k technologickým lídrům odvětví a na řadě trhů zaznamenává roční tempa růstu v řádech desítek procent. Ondřej Všianský vysvětlil všechny důležité aspekty zimních pneumatik od legislativy, přes technické otázky (dezén, konstrukce, směsi) až po rekapitulaci zásad správného používání těchto pneumatik.

Na téma servisování vozových parků vystoupil Ing. Robert Kotál, prezident Dopravní  akademie. Uvedl, že systémový přístup a správná strategie dokáže ušetřit až 30 % nákladů na servis. Ovšem zárodky problémů často vznikají mnohem dřív, již ve fázi pořizování vozových parků. „Znám flotily deseti vozů postavené na osmi značkách,“ uvedl. R. Kotál. Aniž by kteroukoli stranu favorizoval, vyjmenoval R. Kotál přednosti a slabiny servisu vozových parků u autorizovaných a neautorizovaných opraven. Za důležitou součást celkového obrazu servisní nabídky považuje R. Kotál i schopnost servisu komunikovat, mít vždy po ruce důležitá data ke svěřeným vozům a umění poradit.

Značky  Jaguar a Land Rover spatřují   v českých firmách významný prodejní potenciál, o tom přesvědčil publikum Ivo Řehák, business development manager tuzemského zastoupení obou značek. A zmínil nedávno realizované fleetové obchody, z nichž, jak připomenul, se některé zrodily na půdě akcí časopisu FLEET firemní automobily. Jaguar bude blíže tuzemským zákazníkům i díky nové továrně na Slovensku, která začne vyrábět v roce 2018 a počítá s kapacitou až 300 000 vozů ročně. Ivo Řehák vyjmenoval současnou modelovou  řadu obou značek, která napříč segmenty vyniká velmi vyváženou motorizací od vysoce úsporných dieselů s nízkými emisemi až po šestiválcové agregáty s elektronicky omezenou maximální rychlostí. Současným prodejním bestsellerem je model Jaguar F-Pace, první SUV této značky a tím pádem i historický mezník. Ve značce Land Rover si nedávno našlo cestu do jednoho českého fleetu 10 vozů Discovery Sport, zatímco zcela nový Discovery přijde na trh příští rok. Oblíbeným modelem českých top manažerů a podnikatelů je též Range Rover Sport.

Fleetovou nabídku značky Ford představil David Hanninger, fleetový manažer společnosti. Modely, jako Fiesta, Focus či Mondeo, jsou již ve firmách notoricky známé a osvědčené, ale nyní mohou firmy také „objevit“ model Ford Ka +. Ten se vyznačuje prostorným interiérem (vyrábí se na platformě fiesty), objemným zavazadlovým prostorem (270 l) a výhodným poměrem cena/výkon, když při ceně Kč 289 900 vč. DPH vůz disponuje velmi bohatou výbavou. Také Ford Kuga je model vhodný pro firmy, které chtějí zdůraznit svoji jedinečnost a individualitu. O úspěchu kompaktního SUV svědčí 19procentní nárůst prodejů v Evropě na 102 tisíc ročně. Velké plány má Ford i s čerstvou novinkou v segmentu velkých SUV pod názvem Edge. Ford nadále pracuje na rozvoji své prémiové řady Vignale, která je momentálně k dispozici u řad Mondeo, Kuga, S-Max a koncem roku vyjede též Ford Edge Vignale.

Jakub Theissig, Group Development Manager společnosti AAA Auto, představil hostům pardubického Dne s Fleetem program firmy zaměřený na B2B klientelu. AAA Auto je prvním prodejcem ojetých vozů, který nabízí opravdu systémovou nabídku spolupráce na poli firemních vozů. Předurčuje ho k tomu už pozice jedničky na trhu ojetých vozů (42 000 vozů prodaných v ČR a 63 000 vozů celkem). V roce 2012 koupila  AAA Auto tradiční značku Mototechna  a pod ní soustředila obchod a poli ojetých vozů s nájezdem do 40 000 kilometrů a do dvou let stáří. Pod značkou Mototechna Premium pak AAA nabízí luxusní ojeté vozy v ceně od 800 000 Kč výš. Nabídku Mototechny vůči fleetům dále favorizuje bohatá skladová nabídka (momentálně 1000 vozů skladem), dobrá dostupnost (20 poboček, 30 obchodních zástupců), finanční produkty včetně vlastního programu Bumerang, nabídka GPS systémů pro firmy a podnikatele prostřednictvím vlastní dceřiné společnosti atd. AAA Auto je stejně aktivní a pružné i v oblasti výkupu firemních vozů, takže fleetový manažer dnes může být partnerem této společnosti jak na začátku, tak na konci provozního cyklu firemního automobilu.

Tour de Fleet 2016 vstoupila Dnem s Fleetem do finále. Nyní je na programu poslední akce 20. října v Prazu spojená s vyhlášením letošních fleetových cen.

 
pardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubicepardubice
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz