iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nová Octavia: Bude opravdu větší?

Nová Octavia: Bude opravdu větší?

 
octavia-iv

středa, 23. října 2019

Nová Octavia bude oficiálně odhalena za necelé tři týdny, „spotteři“ již ale ulovili řadu záběrů maskovaných prototypů, objevila se řada neoficiálních renderů a sama automobilka minulý týden zveřejnila dvě designové skici. A pak se objevil obrázek, který by měl být údajně již oficiální podobou novinky. Jestli je to pravda, zjistíme 11. listopadu.

 

Kde se vzal obrázek nezamaskované Octavie IV není jasné, ale vypadá jako typické zobrazení vozu pro potřeby konfigurátoru. Aspoň tak se jeho původ vysvětluje. A oficiální rendery uniklému obrázku víceméně odpovídají.

Stručná charakteristika vzhledu očekávané novinky by podle těchto zdrojů mohl znít asi takto: něco mezi Superbem a Scalou. Od prvního přebírá například motiv „přetažené“ kapoty a řadu dalších horizontálních prvků, od druhého pak provedení masky nebo světel. Podle neoficiálních informací by měla být nová Octavia o něco větší, aby se zvětšil její odstup od Scaly. Na druhou stranu se tím zmenší její odstup od Superbu. Očekává se tedy i zvýšení cen, což by mohlo řadu firem přinutit vzít v potaz Scalu coby auto pro pozice, které dosud využívaly nižší výbavové stupně Octavie. Uvidíme... Objem zavazadlového prostoru by už měl podle předpokladů narůst jen mírně, o 15 - 20 l. Technickým základem bude modernizovaná platforma MQB. Zajímavostí je informace, že se na trh dostane jako první verze kombi a až po ní s malým zpožděním liftback.

Z hlediska motorizací se nedají čekat žádné zásadní změny, až na hybridní provedení, které by se mělo v nabídce objevit jako novinka. Mluví se o mild hybridním systému s 48V sítí, ale také o plug-in provedení.  

 

 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz