Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Nové Fordy vidí "za roh"

Nové Fordy vidí "za roh"

 
astonmartin

úterý, 7. července 2015

Ford se rozhodl přispět do nabídky asistenčních systémů, které jsou dnes v autech k dispozici, dalším. Nová technologie takzvaně „vidí za roh“. Jejím základem je Inovativní přední kamera, nabízená jako výbava na přání pro nové modely S-Max a Galaxy. Ta sleduje prostor před vozem v úhlu 180° a řidič tak může včas zaregistrovat automobil, cyklistu nebo chodce blížící se z poza rohu.

 

„Všichni jsme to zažili. Nemusí jít jen o nepřehledné křižovatky, někdy může ve výhledu překážet strom nebo křoví,“ popisuje Ronny Hause, konstruktér elektronických asistenčních systémů ve Ford of Europe. „Pro někoho je problematické už to, dostat se z příjezdové cesty na silnici. A podobně jako zadní parkovací kamera je i přední snímání jednou z  technologií, u kterých se lidé budou brzy divit, jak se bez nich mohli dosud obejít...“

Kamera se zapíná tlačítkem na přístrojové desce. Má rozlišení jeden megapixel a její obraz se přenáší na osmipalcovou obrazovku ve středové konzoli. Kameru širokou pouhých 33 mm udržuje v čistotě teleskopický ostřikovač automaticky aktivovaný při zapnutí stěračů.

Nový S-MAX, Galaxy i další modely značky Ford již nabízejí nejen stále obvyklejší couvací kameru, ale také systém upozornění na přibližující se vozidla při couvání do silnice. Nová přední kamera pro výhled do křižovatky by měla výrazně snížit počet nehod, které v těchto situacích vznikají. 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz