iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » První oficiální poodhalení nové Fabie

První oficiální poodhalení nové Fabie

 
skoda-0

čtvrtek, 11. února 2021

Nová generace Fabie se blíží a Škoda zahajuje postupné uvolňování oficiálních informací. Po neoficiálním potvrzení zachování varianty kombi přišel na řadu první snímek, který naznačuje proporce nového malého – velkého vozu.

 

Na snímku je patrná celková silueta s linií střechy, jasné jsou také proporce vozu. Nová Fabia je poprvé postavena na modulární koncernové platformě, konkrétně na variantě MQB-A0, tedy na stejném základu, jako Scala. Díky této změně slibuje automobilka více prostoru v interiéru, k dispozici také budou nejnovější asistenční systémy i moderní konektivita.

K pohonu poslouží zážehové motory nové generace z řady Evo koncernu Volkswagen. Automobilka u nich slibuje vysokou účinnost a nízké emise. S dieselem už se podle všeho v této kategorii nepočítá (nejen u Škody). Samozřejmostí je také pohon předních kol, k dispozici bude jak manuální převodovka, tak automatizovaná sedmistupňová převodovka DSG.

S využitím modulární platformy MQB-A0 koncernu Volkswagen vyrostla nová Fabia ve srovnání s předchozí generací ve všech směrech. Například objem zavazadlového prostoru, který byl vždy silnou zbraní Fabie, se oproti stávající generaci opět navýšil, a to o znatelných 50 litrů.

Díky vyšší tuhosti karoserie umožnila platforma MQB-A0 také vylepšení v oblasti pasivní bezpečnosti, stejně tak nabízí širokou škálu moderních asistenčních systémů, které byly dosud dostupné pouze pro vozy vyšších tříd.

 

 

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz