iFLEET » Archiv

FLEET 2 / 2022

Aktuální situace na trhu v oblasti prodeje a servisu automobilů je tak výjimečná, že řada zaběhlých principů a modelů fleet managementu bere za své. Pokud je dnes základní úroková sazba sedm procent – nejvyšší od května 1999 – tak v oblasti dostupnosti automobilů se pomalu dostáváme před rok 1989. Je to samozřejmě nadsázka, ale z některých odpovědí na druhou otázku Českého fleetového barometru vyplývá, že TCO a další tradiční mantry moderního fleet managementu nahrazuje jednoduchá věta „ber kde ber“. Prakticky všichni se potýkají se špatnou dostupností nebo přímo nedostupností nových vozů, neschopností automobilek dodržet termíny, nebo raději žádné nedávat. To si vynucuje změny v léta nastavené politice. A tak firmy ustupují od tradiční loajality k jedné nebo dvěma značkám a otevírají dveře novým, o které by před třemi lety ani nezavadily pohledem. Skalní odpůrci operativního leasingu konvertují k nové víře, jen když leasingovka dokáže problém alespoň trochu zmírnit. Jindy to může být autopůjčovna, car-sharingová společnost či bazar – pokud je firemní mobilita v ohrožení, jdou principy stranou. (...)

Více v tištěném vydání Fleetu č. 2/2022, které vychází ve vlastní distribuci a jako příloha Ekonomu 14.7.2022. Brzy přineseme další upourtávky...

Časopis si můžete předpatit:

www.peridodik.cz
www.predplatit.cz
(jednoduše zadejte do vyhledavače Fleet)

nebo v PDF podobě na alza.cz

Jedno ukázkové vydání vám zašleme zdarma, napište na www.ifleet.cz

 

 
 

Vybrané články

Víno na kolech

Víno na kolech

27. 6. 2022

Rozhodovací proces při výběru nových automobilů do fleetu popisuje finanční ředitel společnosti Bohemia Sekt Rastislav Vašica, který je členem našeho letošního panelu Českého fleetového barometru. celý článek »

 
Průsečík kvalita, bezpečnost, cena

Průsečík kvalita, bezpečnost, cena

27. 6. 2022

O tom, jak probíhá výběr firemních automobilů u společnosti Albert a jaké parametry si při výběru upřednostňují, jsme hovořili s Kamilem Navrátilem, manažerem Facility Services. celý článek »

 
Fleetovým zákazníkem od dvou vozů za rok

Fleetovým zákazníkem od dvou vozů za rok

27. 6. 2022

O fleetových službách, které mají zákazníkům pomoci v současném komplikovaném společensko-ekonomickém klimatu, hovoří Michal Nykl, koordinátor fleetového prodeje Škoda Auto. celý článek »

 
Řešení po důkladné analýze

Řešení po důkladné analýze

27. 6. 2022

"Jaké formy podpory mohou očekávat u vaší značky firemní zákazníci, ať už ve fázi rozhodování o nákupu, tak i po jeho završení?," to je otázka Českého fleetového barometru pro dodavatele fleetů pro č. 2/2022. Přinášíme... celý článek »

 
Síla pod kontrolou

Síla pod kontrolou

27. 6. 2022

Legendární italská značka Pirelli letos slaví 150. výročí svého založení. Globální výrobce pneumatik „obouvá“ vše od formule 1, nejrychlejších cestovních vozů, před běžné rodinné vozy až po motocykly či jízdní kola. O... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz