iFLEET » Archiv

FLEET 2 / 2006

 
 

Vybrané články

Maximální ekonomičnost

Maximální ekonomičnost

 

Firem, které mají ve svém vozovém parku tři až pět vozidel jsou tisíce. Společnost Arkona je jednou z nich. Působí ve stavebnictví a protože musí šetřit, snaží se svůj vozový park pořizovat i provozovat co... celý článek »

 
Kde vzít a nekrást?

Kde vzít a nekrást?

 

Neštěstí nechodí po horách, ale po lidech. V případě vozových parků pak také po automobilech. Ztráty přepravní kapacity, způsobené haváriemi, nejrůznějšími, často i kuriózními poškozeními či dokonce odcizením vozu lze... celý článek »

 
Ekologická daňová reforma a autoparky

Ekologická daňová reforma a autoparky

 

Českou republiku čeká v roce 2008 takzvaná ekologická daňová reforma. K tomuto kroku nás zavazuje směrnice 2003/96/ES, která předepisuje členským zemím zavést spotřební daň z elektřiny, uhlí, zemního plynu a... celý článek »

 
Pozor kontrola!

Pozor kontrola!

 

Rozvoj elektronických knih jízd a sledování pohybu a statutu vozů je na našem trhu v plném proudu. Řada i menších firem dnes zjišťuje, že je tento systém chrání před možnými problémy při kontrole evidence služebních... celý článek »

 
šest zásad pro úspěch v řízené soutěži

šest zásad pro úspěch v řízené soutěži

 

Porovnávání vlastních nákladů na provoz vozového parku s náklady jiné, srovnatelné společnosti, je spolu se zvyšováním efektivity firemního fleetu klíčovým faktorem pro úspěch fleet manažera v tzv. řízené soutěži. ... celý článek »

 
Zemní plyn přichází

Zemní plyn přichází

 

Plyn v autodopravě má stále většina veřejnosti spjat s obstarožními vozy sociálně slabších skupin obyvatelstva, tankujících LPG. I proto se na tento druh paliva dívá s nemalým despektem. Jenže právě plyn, konkrétně... celý článek »

 
Referentské vozy a jejich řidiči

Referentské vozy a jejich řidiči

 

Pojem „řidič referentského vozidla“ naše legislativa nezná, nicméně je natolik užívaný, že každý víceméně ví, o co se jedná. Slovo „víceméně“ je ale na místě, v mnoha oblastech panuje totiž stále řada nejasností a... celý článek »

 
Specialisté na pracovní off roady

Specialisté na pracovní off roady

 

Když firma potřebuje odolný a skutečně terénní vůz, musí se připravit, že ji to bude něco stát. Ale nabídka na našem trhu zahrnuje nejen luxusní a nákladné off-roady, ale také racionálně pojaté modely, jako stvořené pro... celý článek »

 
škoda auto maže kolečka

škoda auto maže kolečka

 

Vídáme je všude. S výjimkou opuštěných okresních silnic snad nelze ujet ani kilometr, aby člověk nepotkal vůz značky Škoda. Také čtyři z deseti nových osobních či lehkých užitkových vozů, které se na našem trhu ročně... celý článek »

 
Strategie bezpečnosti silničního provozu

Strategie bezpečnosti silničního provozu

 

Již téměř dva roky existuje v České republice Národní strategie bezpečnosti silničního provozu, jejímž cílem je razantní snížení počtu usmrcených i zraněných v silničním provozu v České republice i celospolečenských... celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz