Předplatné | e-Fleet | Inzerce

Číslo: 3 | Datum: 23. března 2018 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Úvodní slovo

Vyšel první letošní FLEET

Na stránkách letošního prvního vydání magazínu FLEET naleznou čtenáři témata související s nejnovějším děním okolo emisních norem, informace o bezpečnostních a asistenčních systémech, o tom, jak přispívají k bezpečnosti, a jak automobilky pracují nadále také na zvyšování pasivní bezpečnosti vozidel. Prvním dílem začíná letošní seriál o tvorbě Car Policy, zamysleli jsme se nad tím, jak ovlivní fleet management nová pravidla ochrany osobních údajů, známá pod zkratkou GDPR, a v tématu vydání jsme se zaměřili na kaptivní operativní leasing. Rubrika FLEETautoeco, zaměřená na problematiku alternativních pohonů, přináší první díl seriálu o historii elektromobilů, velmi zajímavé je téma kolo-motor, tedy zajímavá, ale nikoli jednoduchá instalace motorů přímo v kolech, namísto v útrobách karoserie. Pravidelná rubrika FLEETdigest přináší přehled vozů kombi nižší střední třídy coby fleetového ideálu. Je jich dnes na trhu šťastných třináct, je tedy z čeho vybírat. A pro mnohé bude jistě zajímavé zjištění, že signalizace na světelných křižovatkách nemusí být vždy pro leckoho dostatečně jasná a pochopitelná. A někdy může dokonce umožňovat více možností výkladu...  

Magazín FLEET letos vyjde celkem sedmkrát, zájemci o jeho zasílání si mohou napsat přímo do redakce

Blíží se také první letošní Den s Fleetem, který se vrací do krásných prostor golfového centra Kaskáda. Podtitul akce, která se koná 17. května, zní LUV Day, ale nebojte se, jinak to bude starý dobrý Den s Fleetem s plejádou aut všech kategorií přistavených k vyzkoušení. Pokud jste se ještě nezaregistrovali, stačí kliknout na banner níže. Těšíme se na setkání! 

 

Richard Plos

šéfredaktor

Nová Toyota Auris: Díky Corolle už známe také interiér!

Na autosalonu v Ženevě odhalila Toyota třetí generaci modelu Auris, který před lety vystřídal Corollu v segmentu vozů nižší střední třídy s karoserií hatchback a kombi. Z Corolly se stal větší sedan balancující na pomezí nižší střední a střední třídy. Po jedenácti letech se cesty obou modelů... celý článek »

Construct přišel s novinkou: zámkem volantu

Společnost Construct asi není třeba příliš představovat, její produkty pro zabezpečení vozidel prostřednictvím zámku řadicí páky patří k nejznámějším na trhu. Nejnovější počin této značky ale reaguje na nejnovější trendy. Řadicí páku nebo volič automatické převodovky stále častěji nahrazuje... celý článek »

Arval nabízí do konce týdne roční vozy se slevou

Až do konce tohoto týdne nabízí Arval v rámci kampaně Black Week své skladové roční vozy se slevou. Jedná se o téměř nové vozy s nízkým nájezdem, které jsou k dispozici okamžitě. Jejich cena je oproti ceně nového vozu standardně snížena zhruba o 30 procent, nyní je navíc v rámci akce dále... celý článek »

FLEET znovu partnerem dealerského týmu Racing 21 – Klokočka ŠKODA team

Letošní rok bude pro Racing 21 – Klokočka ŠKODA team patřit dosud k nejnáročnějším v tříleté historii týmu hned v několika ohledech. Jubilejní 20. sezónu za volantem soutěžního vozu oslaví jezdec Vojtěch Štajf velmi bohatým celoročním závodním programem. Partnerem týmu je i v letošním roce časopis... celý článek »

Ministerstvo dopravy připravuje podporu ekoaut. Na hybridy zapomnělo...

Ministerstvo dopravy České republiky předalo do mezirezortního řízení novelu zákona č. 13/1997 Sb. o pozemních komunikacích. Novela navrhuje slevu z dálničního poplatku pro vozidla s ekologickým pohonem. V případě elektromobilů se jedná o stoprocentní slevu, jinými slovy to znamená, že by... celý článek »

Ještě tři týdny akce VW na auta pro hasiče

Volkswagen Užitkové vozy nabízí od loňského listopadu akční ceny na hasičská vozidla. Nabídka je určena primárně pro sbory Dobrovolných hasičů nebo profesionální Hasičské záchranné sbory, využít ji ale mohou i firmy, které provozují takováto vozidla, například v rámci hasičské podnikové... celý článek »

Evropským autem roku je Volvo XC40. Podruhé za sebou zvítězilo SUV

V předvečer Ženevského autosalonu byly vyhlášeny výsledky letošního ročníku Car of the Year. Z vítězství se poprvé v historii ankety raduje Volvo, které uspělo s kompaktním SUV XC40. celý článek »

Žádní falešní sobi: Tohle je elektrodravec od Jaguaru!

První skutečný evropský konkurent elektromobilů Tesla je tady! A je to Jaguar, kdo zvedl rukavici se svým elektromobilem i-Pace. Nabídne akceleraci z nuly na 100 km/h za 4,8 s a dojezd 480 km. Ale pozor! Podle nové, energeticky náročnější normy WLTP, takže lze tuto hodnotu brát vcelku vážně. ... celý článek »

Hlasujte

Do jaké míry ovlivní váš vozový park konec nabídky dieselových verzí u Škody Fabia?
Nijak, nepoužíváme vozy Škoda 36%
 
Nijak, používáme vozy Škoda, ale nikoli Fabie 22%
 
Budeme kupovat Fabie s benzínovým motorem 15%
 
Nahradíme jiným modelem od Škody 15%
 
Zkusíme najít alternativu pro tuto kategorii u jiné značky 0%
 
Nutí nás to k zamyšlení o změně značky pro celý fleet 15%
 

Více »

V tomto čísle

  • Budoucnost diktovaná normami
  • Může za to Napoleon
  • Značkový operativní leasing 2018
  • Kolomotor! Co prosím?
  • GDPR a fleety
  • Crash testy: Železo i elektronika
  • Kuchařka Car Policy 1: K čemu auta?

Více »

© 2018 Club91 s.r.o. | www.ifleet.cz | Odhlásit odběr