Předplatné | e-Fleet | Inzerce

Číslo: 2 | Datum: 23. března 2020 | Pokud se Vám nezobrazil e-mail správně, klikněte zde.

 

Úvodní slovo

Vážení čtenáři,

současná situace u nás i ve světě rozhodně nepřeje pořádání jakýchkoli hromadných akcí. Boj s nákazou Coronaviru je z mnoha hledisek bolestný, náročný i nákladný. Společenský a kulturní život ustrnul, ruší se časově stále vzdálenější akce. Máme po několika závodech F1, autosalonech, hokejovém mistrovství světa, koncertech i prostých setkávání se s přáteli... Letošní první den s Fleetem je nicméně naplánován až na 4. června a jeho přípravy tedy zatím běží podle plánu. 

V současné chvíli nikdo neví, jaká bude za dva měsíce situace, nicméně vláda na základě modelů a předpokladů hovoří o znovuotevření škol na konci května, coby uvolnění poslední restrikce boje s koronavirovou nákazou. Život by se tak snad mohl na přelomu května a června vracet k normálu, a proto také pokračujeme s přípravami na jarní Den s Fleetem v Golfovém centru Kunětická hora, nejtradičnějším a nejoblíbenějším místě konání našich fleetových akcí. Online přihláška na tuto i podzimní akci je na našem webu připravena, zájemci se tedy mohou průběžně dále hlásit. Pokud by nám situace přece jenom znemožnila Den s Fleetem uspořádat, z hlediska přihlášených hostů se v zásadě nic neděje a nic neriskují. Pro zástupce firemních vozových parků včetně podnikatelů a živnostníků je totiž účast nadále zdarma.

Hlavním tématem prvního letošního Dne s Fleetem bude podle původního plánu Monitoring vozových parků, vedle něj však dáme v rámci konferenčního bloku operativně prostor také tématu „Fleet management v době pokoronavirové“. V krátkých vystoupeních seznámí hosty zástupci zúčastněných automobilek a leasingových společností s aktuální situací ve svých skladových zásobách, výrobních kapacitách, dodacích lhůtách a případných změnách v oblasti prodejního a poprodejního servisu. Těšit se můžete také na přednášku na téma krizového managementu.

Jarní Den s Fleetem Pardubice bude možná jednou z prvních automobilových událostí letošního roku. Pevně věříme, že jej uspořádáme, především z toho důvodu, že by to znamenalo konec koronavirové krize. A to si přejeme ze všeho nejvíce. Buďte zdrávi, držte se a v červnu, jak pevně věříme, na shledanou v krásném areálu pod Kunětickou horou!

 

Richard Plos

šéfredaktor

Plug-in hybridy a Potěmkinova čísla

Naše epocha je orientována na nejrůznější statistiky, údaje, čísla… Na ta, která exaktně vyjadřují nezpochybnitelná fakta, ale bohužel také na taková, kterým by asi nejvíc slušelo označení „Potěmkinova čísla“, coby variace na Potěmkinovu vesnici, tedy kulisy domků, které měly v roce 1787 přesvědčit... celý článek »

Zlaté tele, nebo železná kráva?

Virus COVID-19 pokračuje v tažení světem a začíná být čím dál tím jasnější, že zásadně postihne celosvětovou ekonomiku a s ní samozřejmě automobilky. Kolik je a jejich dodavatele bude stát zastavená výroba? Jaký to bude mít vliv na budoucnost evropského autoprůmyslu? Není čas na to, vzít rozum do... celý článek »

Automobilový svět brzdí (aktualizováno)

Pod tlakem hrozby koronaviru přerušuje výrobu jedna automobilka za druhou. Vládní nařízení navíc zavřela dealerství. Vedle ekonomických dopadů se současná situace dotkne také dodacích lhůt nových vozidel. celý článek »

Octavia RS představena. Má výhradně plug-in hybridní provedení

Škoda představila novou generaci oblíbeného derivátu Octavie s označením RS. Nejvýkonnější provedení nové generace pohání plug-in hybridní ústrojí s maximálním výkonem 180 kW. To je o 30 kW více, než nabídne standardní PHEV verze. Vzhledem ke zrušení ženevského autosalonu zvolila Škodovka stejně... celý článek »

Hybridy se Toyotě vyplácí. Nemusí se bát pokut ani zdražovat

O zdražování aut v souvislosti s nutností plnění emisních limitů se nejen mluví, u řady značek došlo na činy. Nepatří mezi ně například Toyota, která nemá nic takového v plánu. U některých modelů cenu naopak snížila. celý článek »

Hlasujte

Jak vás postihla pandemie koronaviru v oblasti Fleet managementu?
Zatím nijak, žádné vozy jsme objednány neměli 0%
 
Měli jsme připraveny vozy k předání, ale rozhodli jsme se jejich převzetí odsunout na vhodnější dobu 0%
 
Měli jsme připraveny vozy k předání a převzali jsme je mimo standardní prostory 0%
 

Více »

© 2020 Club91 s.r.o. | www.ifleet.cz | Odhlásit odběr