Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Chevrolet Spark EV přijíždí do Evropy

Chevrolet Spark EV přijíždí do Evropy

 
660e_chevroletsparkev283195medium

středa, 13. února 2013

Po světové premiéře na autosalonu v Los Angeles, která se odehrála v loňském roce, se miniautomobil Chevrolet Spark s elektrickým pohonem poprvé představí evropskému publiku na nadcházejícím autosalonu v Ženevě. Chevrolet má ambice být se Sparkem...

 

Po světové premiéře na autosalonu v Los Angeles, která se odehrála v loňském roce, se miniautomobil Chevrolet Spark s elektrickým pohonem poprvé představí evropskému publiku na nadcházejícím autosalonu v Ženevě.


Chevrolet má ambice být se Sparkem EV etalonem v oblasti výkonnosti městského elektromobilu. Srdcem pohonu je elektromotor s permanentními magnety, zkonstruovaný GM. Vysoký točivý moment 542 Nm, který je k dispozici prakticky okamžitě po rozběhu elektromotoru, uděluje malému elektromobilu mimořádnou dynamiku. Spark EV akceleruje z 0 na 100 km/h za méně než 8,5 sekundy. Výkon elektromotoru je přes 100 kW!


Energii dodává Li-ion akumulátor s kapacitou přes 20 kWh, opatřený aktivním kapalinovým systémem chlazení a vyhřívání. Díky této sofistikované technologii bude Spark EV patřit k elektromobilům s největším dojezdem ve své třídě. Komplet baterie je konstruován tak, že umožňuje nabíjení střídavým proudem (AC) i zrychlené nabíjení stejnosměrným proudem (DC), které umožní dobití na 80 procent maximální kapacity přibližně za 20 minut. Nabíjení střídavým proudem z běžné elektrické zásuvky 230 V trvá 6 až 8 hodin. Součástí standardního vybavení je napájecí kabel vhodný pro oba způsoby nabíjení.


Spark EV bude standardně vybaven systémem rádiové technologie propojení Chevrolet MyLink, který umožňuje připojit kompatibilní smartphone a ovládat jej pomocí dotykového monitoru s vysokým rozlišením. Systém Chevrolet MyLink bude podporovat různé specifické aplikace, umožňující využívat navigaci na bázi smartphonu a kdekoliv na světě přijímat internetové rozhlasové stanice. Součástí systému je také couvací kamera usnadňující parkování. Kromě toho uživatelé systému MyLink, kteří vlastní kompatibilní telefon iPhone (od verze 4S) využívající operační systém iOS6, mohou využívat vyspělý systém hlasového ovládání Siri, umožňující bezpečné ovládání různých funkcí bez nutnosti spustit ruce z volantu a odpoutat pohled od provozu na silnici. Malý elektromobil bude v prodeji na vybraných evropských trzích od roku 2014.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz