Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuální číslo

FLEET 2 / 2024

Toto vydání našeho časopisu FLEET & business přináší opět přes čtyřicet autentických názorů jednak na problematiku fleetového managementu, jednak na téma silniční autodopravy a logistiky.

Ve fleetové části se zabýváme mírou spokojenosti fleetových manažerů s dodavateli produktů a služeb v Česku. Názory kolísají od krajní nespokojenosti po vysokou spokojenost; po přečtení všech příspěvků bych míru spokojenosti odhadl na 70–80 %. Vcelku dobře dopadly operativně-leasingové služby, někde na středu pomyslné osy spokojenosti stojí pojišťovny a největší výhrady mají fleetoví manažeři k servisu vozidel. Každá z oblastí je téma na samostatné vydání. Třeba pojištění – celý systém se točí na bobtnajících nákladech, které se řeší tím, že se jednoduše zvedá pojistné. Miniaturní pojistná událost, spočívající v promáčknutí a téměř neviditelném odření bočních dveří u pět let starého auta, se řeší jejich výměnou. „Aby to bylo hezké.“ Ptám se: „Co na to řekne pojišťovna?“ Prý se nemusím starat. Porovnáte-li, jak je ve společnosti ohodnocena oprava pár plechů na autě a jak operace na špičkové kardio-klinice, co myslíte, že zjistíte? Je docela inspirativní občas nahlédnout do svého účtu zdravotní pojišťovny a porovnat s tím, co komu denně platíte.

Řada dodavatelských služeb v oblasti mobility funguje na letitém, desítky let fungujících modelu. Změna musí nastat, protože systém založený na trvale eskalujících nákladech nemůže fungovat donekonečna. Nedávno jsem se seznámil s velmi zajímavým propojením on-line a off-line světa v pneuservisu, včetně jeho speciální nadstavby pro fleet manažery. Vznikají i nové projekty v oblasti „hardwaru“ autoservisu – např. modulové jednotky Quick Stop Car, o kterých se dočtete i v tomto čísle.

V truckové části jsme nastolili ještě výbušnější téma, a to ceny a dumping. Autodoprava je jedním z nejkonkurenčnějších ekonomických prostředí vůbec, současně čelí přemíře regulací a byrokratických omezení. Jak se shodují naši diskutující, zákazníci „responzivní“ na cenový dumping tu budou vždycky, ale naštěstí je tu i hodně těch, kteří si nemohou dovolit nejistotu, diskontinuitu a zpřetrhávání dlouhodobých vztahů v oblasti přeprav. Kvalitní firmy budou vždy potřebovat kvalitní dodavatele, protože ti jsou dnes stejně důležití jako zákazníci, kteří je živí. V souhrnu jsou názory zhruba dvacítky top manažerů našeho panelu na tuto problematiku velmi zajímavé a podnětné – a to i pro ty, kteří jsou na straně objednatelů přeprav. Zboží na cestě ke koncovému zákazníkovi by mělo být v tech nejlepších rukách.

Úspěšné letní měsíce, spojené s trochou odpočinku, přeje

Martin Mensa
vydavatel

 
 

Vybrané články

Nabídky pro fleety - léto 2024

Nabídky pro fleety - léto 2024

18. 6. 2024

FLEET pokračuje v tradici vyhledávání zajímavých akčních a časově omezených nabídek s akcentem na fleety. Přinášíme ukázku některých z nich z nového čísla. celý článek »

 
Quick Stop Car se zaměřil na neduhy současného autoservisu

Quick Stop Car se zaměřil na neduhy současného autoservisu

18. 6. 2024

Marek Zukal, jednatel společnosti Quick Stop Car s.r.o.z Brna je otcem myšlenky tzv. modulárních autoservisů a tento koncept uvádí na trh. V čem spočívají hlavní výhody konceptu pro uživatele? celý článek »

 
Síla vztahu se projeví v nepohodě

Síla vztahu se projeví v nepohodě

18. 6. 2024

Dana Hrdinová, vedoucí oddělení nákupu, Skanska a.s. vidí hlavní rozdíly mezi dodavateli v klientském servisu. celý článek »

 
Míra spokojenosti 90 - 65 %

Míra spokojenosti 90 - 65 %

18. 6. 2024

Míra spokojenosti s dodavateli kolísá u Michala Janečka ze Střediska osobní dopravy Metrostavu od 90 do 65 %. Jaká oblast je jeho favoritem a jaká pokulhává? celý článek »

 
Přivítal bych lepší reporting

Přivítal bych lepší reporting

18. 6. 2024

V reportingu, který by poskytoval kvalitnější provozní přehled flotily, vidí prostor pro zlepšení Ing. Radim Nenka, finanční ředitel, OFFICEO s.r.o., Hostivice. celý článek »

 
Konkurence funguje, ale prostor pro zlepšení tu  je

Konkurence funguje, ale prostor pro zlepšení tu je

18. 6. 2024

Rastislav Vašica, finanční ředitel, BOHEMIA SEKT, s.r.o., Starý Plzenec vidí problematiku dodavatelů fleetů a jejich úroveň z řirší perspektivy finančního manažera, ale o to je jeho názor cennější: celý článek »

 
Největší problém je servis

Největší problém je servis

18. 6. 2024

Jak vidí dodavatele fleetového světa v Česku Kamil Navrátil, Facility Services Manager, Albert Česká republika s.r.o., Praha? celý článek »

 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz