iFLEET » Aktuality » Dvě nové čerpací stanice Benzina Plus na dálnici D3

Dvě nové čerpací stanice Benzina Plus na dálnici D3

 
8713_benzina_mitrovicelow

čtvrtek, 3. ledna 2013

Na dálničním tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi byly otevřeny dvě nové čerpací stanice Benzina Plus. Společnost Benzina je v prosinci zprovoznila u obcí Mezno a Mitrovice. „Jde o vůbec první čerpací stanice postavené na dálnici D3 a jejich...

 

Na dálničním tahu mezi Prahou a Českými Budějovicemi byly otevřeny dvě nové čerpací stanice Benzina Plus. Společnost Benzina je v prosinci zprovoznila  u obcí Mezno a Mitrovice. „Jde o vůbec první čerpací stanice postavené na dálnici D3 a jejich otevřením jsme úspěšně dokončili projekt implementace provozoven rychlého občerstvení Stop Cafe. V průběhu loňského roku společnost Benzina pod tímto názvem otevřela celkem 88 fastfoodových restaurací,“ uvedl Martin Durčák, ředitel pro maloobchod a člen představenstva skupiny Unipetrol.  

Na obou čerpacích stanicích bude BENZINA nabízet řidičům široký sortiment pohonných hmot: Diesel TOP Q, VERVA Diesel, Natural 95 a VERVA 100. V zimních měsících je samozřejmostí nabídka zimní nafty TOP Q s parametrem filtrovatelnosti do -20°C, kterou doplňuje prémiová nafta VERVA Diesel se speciální aditivací a filtrovatelností až do -26°C.

Pro kamiony bude v nabídce vedle aditivované nafty k dispozici také  výdej  ekologické kapaliny  Ad Blue a to prostřednictvím moderní stojanové technologie. Odpočinout a občerstvit se budou moci řidiči v  provozovnách rychlého občerstvení STOP CAFE nebo restauraci McDonald‘s (směr Praha). Samozřejmostí jsou i sprchy pro dálkové řidiče.

Na nových čerpacích stanicích počítá Benzina s řešeními, jejichž smyslem je zlepšení služeb zákazníkům a zvýšení ochrany životního prostředí. Klasické osvětlení tak například nahrazují LED svítidla, instalována budou tepelná čerpadla zajišťující vytápění i chlazení objektu a větrací jednotky s rekuperací tepla. Kombinací různých opatření by zde měla Benzina dosáhnout poklesu spotřeby energií a tepla až o 40 % oproti běžné spotřebě.

Na čerpacích stanicích Mezno a Mitrovice bude Benzina využívat také nejúčinnějšího typu solárních kolektorů, takzvané vakuové trubicové solární kolektory s technologií U-pipe, které zajišťují maximální výkon i při nepříznivých podmínkách. Tyto kolektory pracují i při difuzním světle, kolektor je schopen využívat dopadu světla pod všemi úhly. V rámci technického řešení bude použit i solární ohřev vody, při kterém se počítá až s 80% úsporou nákladů za energie.

 

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz