Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » 15 000 aut od ALD Automotive

15 000 aut od ALD Automotive

 
leasing-0

pondělí, 4. listopadu 2013

Společnost ALD Automotive dnes předala jubilejní patnáctitisící automobil. Převzala jej v pražském autosalonu Domanský společnost Eurovia a jednalo se o model Peugeot Partner.

 

Spolupráce mezi Eurovií a ALD Automotive trvá již od roku 2004. „Většinu  automobilů v našem vozovém parku provozujeme v rámci operativního full service leasingu u společnosti ALD Automotive. Tato varianta pořízení automobilů je pro naši společnost ekonomicky příznivější a provozně komfortnější, než jejich nákup. Nemáme tak v aktivech vázány vlastní finanční prostředky, které může využít k rozvoji svého hlavního předmětu podnikání,“ říká Radim Hliňák, vedoucí útvaru nákupů skupiny Eurovia CS.

Přes stávající stagnaci na českém leasingovém trhu potvrdilo první pololetí zájem podnikatelských subjektů o operativní leasing, jehož podíl na celkovém leasingovém trhu dosáhl 43 procent. U společnosti ALD Automotive vzrostl meziročně od ledna do června letošního roku objem smluv operativního leasingu o 11 procent. „Vyspělá Evropa používá operativní leasing jako hlavní nástroj financování automobilových flotil, na vyspělých trzích má operativní leasing podíl až 70 procent,“ upozornil Jaroslav Laur, obchodní a marketingový ředitel ALD Automotive.

V České republice je financováno operativním leasingem přes 20 000 automobilů ročně. „Očekáváme posun směrem k intenzivnějšímu outsourcingu služeb a tedy dalšímu posílení role operativního leasingu na tuzemském trhu. Dosažení mety 15 000 vozidel v portfoliu je pro nás významným okamžikem. Věřím, že i v ekonomicky nelehkých dobách tento pozitivní trend dokážeme udržet, “ doplnil Jaroslav Laur.
 

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz