iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » BMW je ochotno se dělit o svou technologii akumulátorů

BMW je ochotno se dělit o svou technologii akumulátorů

 
bmw-0

úterý, 15. července 2014

Automobilka BMW si pro své elektrické a hybridní automobily vyvinula ve spolupráci se Samsungem vlastní Li-ion akumulátory. Potřebuje ale zvýšit jejich produkci pro dosažení tolik potřebných úspor z rozsahu a tak připouští, že by byla ochotna se o technologii podělit i se svými největšími rivaly, tedy třeba i s Mercedesem.

 

BMW začalo se společností Samsung SDI (dceřiná společnost korporace Samsung, která dodává například akumulátory Applu) spolupracovat na vývoji akumulátorů v roce 2009 a nyní je montuje do svých nových modelů i3 a i8. V plánu je zvýšení odběru o 20 až 30 procent v průběhu dvou let, ani to ale není z hlediska výrobní ekonomiky dost. Proto by u BMW uvítali, kdyby jejich technologii využívaly i jiné značky. Očekává se, že poptávka po trakčních akumulátorech v automobilovém průmyslu poroste a jde tedy o to, kdo si z pomalu ale jistě kynoucího koláče ukousne pro sebe větší díl. Podle japonské analytické společnosti B3 by se měl totiž objem obchodu s li-ion trakčními akumulátory v automobilovém průmyslu zvýšit ze stávajících 4,4 miliardy dolarů na 21,3 miliardy v roce 2020, kdy začne v Evropě platit drakonický limit 95 g/100 km průměrných emisí CO2 u osobních aut.     

Automobilky se ale nevzdávají kvůli malému dojezdu elektromobilů ani myšlenky na produkční verze aut na palivové články. Dalším důvodem je minimum aktivity v oblasti budování sítě dobíjecích stanic v jednotlivých zemích. I když má transport vodíku a jeho skladování svá rizika, automobilky věří, že se je podaří uspokojivě vyřešit. V každém případě plnit limity CO2 bez elektropohonu nepůjde a většina automobilek se na něj připravuje.     

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz