iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » CAR4WAY spouští volný carsharing

CAR4WAY spouští volný carsharing

 
sdileni

úterý, 31. října 2017

Největší česká carsharingová společnost CAR4WAY nabídne od 1. listopadu v Praze nový volný Car Sharing, v jehož rámci poskytne přes 240 vozidel, která budou k dispozici jak občanům, tak firmám. Auto z tohoto programu je možno si kdekoliv vyzvednout a zároveň kdekoliv zanechat. K již spuštěnému volnému carsharingu „e-centrum“ pro elektromobily se tak přidávají i vozidla se spalovacími motory.

 

Společnost CAR4WAY provozuje carsharing již několik let. V pražských ulicích volně stojící a viditelně označená nová vozidla, jsou dostupná 24 hodin denně, sedm dní v týdnu. A to všem registrovaným uživatelům, kterým stačí po zarezervování k otevření vozu pouze čipová karta. Volná vozidla lze snadno lokalizovat pomocí aplikace ve smartphonu, nebo na internetových stránkách CAR4WAY. Klíč ke každému vozu je umístěn v přihrádce spolujezdce a každý zájemce tak může ihned vyrazit na cestu rezervovaným vozem. Vůz kartou po skončení jízdy opět uzamkne a zanechá kdekoli ve vyhrazené lokalitě nazvané „volný carsharing“, která pokrývá téměř celou Prahu. Každé auto má zabudovanou carsharingovou jednotku, díky které jsou účtovány jen skutečně ujeté kilometry a doba využívání vozu.

S CAR4WAY uživatel po úvodní registraci a uhrazení vratné kauce ve výši 2000 Kč jednoduše využívá vozy podle svých potřeb. K dispozici je celkem devět modelů od malého Citigo, přes nový elektrický e-Golf, či bohatě vybavenou Škodu Octavii Combi, až po největší model, kterým je Volkswagen Transporter. Minimální doba využívání vozu je jedna hodina. Zaregistrovat se může každý, kdo vlastní řidičské oprávnění, ať už z domova, nebo osobně s asistencí v pražské kanceláři CAR4WAY. Pro úspěšnou on-line registraci je potřeba pouze platný doklad totožnosti, řidičský průkaz a platební karta k úhradě vratné kauce. „Carsharing je v Praze díky podmínkám, které nabízíme, nejefektivnějším způsobem využití automobilu ve městě, což podtrhuje i možnost bezplatného parkování v celé lokalitě Praha - volný carsharing,“ říká ing. Hynek Homola, manažer společnosti CAR4WAY. „Již od spuštění projektu CAR4WAY jsme si dali za cíl vybudovat postupnými kroky volný carsharing v Praze. Mám velkou radost, že se nám to v těchto dnech podařilo. Profesionální služba, určená pro širokou veřejnost a firmy tak díky volnému carsharingu skýtá neomezené možnosti využití,“ uvedl Pavel Louda, předseda představenstva společnosti CAR4WAY.

Plány CAR4WAY tímto krokem nekončí. Naopak. Do budoucna chce svoji nabídku vozidel výrazně rozšířit a nabídnout tak své služby ještě většímu počtu uživatelů.

 
 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2018 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz