iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Chevrolet končí v Evropě! GM sází na Opel a Vauxhall.

Chevrolet končí v Evropě! GM sází na Opel a Vauxhall.

 
chevrolet-1

čtvrtek, 5. prosince 2013

Vedení koncernu General Motors dnes oznámilo své plány pro působení na evropských trzích. Zásadním krokem je, že z automobilové „mapy“ Evropy zmizí oficiální zastoupení značky Chevrolet a veškeré své úsilí zaměří na značku Opel, respektive Vauxhall.

 

Chevrolet nebude zastoupen z důvodů „náročného obchodního modelu a složité ekonomické situace v Evropě“, jak uvádí sama automobilka. Výjimkou bude ikona ameriských „muscle cars“, model Corvette. Stažení Chevroletu z evropských trhů se ovšem týká pouze zemí západní a střední části kontinentu, v Rusku a zemích Společenství nezávislých států zůstává přítomen.

Podle automobilky se tímto krokem zredukuje složitý marketing zapříčiněný souběžným prodejem vozů značek Opel a Chevrolet v západní a východní Evropě. V Rusku a Společenství nezávislých států jsou značky jasně definované a odlišené, takže je vyšší i jejich konkurenceschopnost v jednotlivých segmentech.

Vedle Opelu s Vauxhallem čeká posílení pozice na evropských trzích prémiovou značku portfolia GM: Cadillac. Ta v průběhu nejbližších tří let posílí a rozšíří svoji prodejní síť v Evropě v rámci přípravy na uvedení nových modelů. „Evropa je pro GM klíčovým regionem, kde budeme profitovat z pozice silných značek Opel a Vauxhall a také z další expanze značky Cadillac,” uvedl prezident a CEO GM Dan Akerson. „Chevroletu pak nová strategie umožní koncentrovat investice tam, kde skýtají největší příležitosti k růstu.”

Při dalším postupu bude Chevrolet úzce spolupracovat se svojí dealerskou sítí v západní a východní Evropě, tak, aby bylo zabezpečeno plné uspokojení požadavků stávajících zákazníků i v následujících letech. „Naši zákazníci se nemusí znepokojovat. Budeme i nadále poskytovat všechny záruky, dodávat náhradní díly a provádět servis vozů Chevrolet, včetně vozů zakoupených od nynějška do konce roku 2015,” říká Thomas Sedran, prezident a výkonný ředitel Chevrolet Europe.

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz