iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Do Prahy míří velký poskytovatel carsharingu

Do Prahy míří velký poskytovatel carsharingu

 
jine

středa, 3. dubna 2019

V Praze vzroste konkurence v oblasti sdílené mobility. Na domácí trh totiž vstupuje italská společnost Anytime carsharing. Na začátku dubna zahájila možnost registrace uživatelů prostřednictvím mobilní aplikace, do měsíce začne nabízet sdílení vozidel. Vozový park bude zatím jednotný, založený na vozech Toyota Yaris Hybrid.

 

Služba Anytime carsharing umožňuje vyhledávat, rezervovat a odemykat auta přímo z mobilní aplikace. Pronájem vozidel lze počítat na minuty, hodiny nebo na dny. Ceny začínají na 1,99 Kč/min při zapůjčení vozu v časovém pásmu 06:00 - 10:00 hod v programu Standard, celodenní zápůjčka v programu Standard vyjde na 1299 Kč. Služba přitom zahrnuje pohonné hmoty, mytí i pojištění vozu. Díky stávající situaci v Praze je v ceně i bezplatné parkování v modrých a fialových zónách. Platba proběhne automaticky po ukončení pronájmu z připojené platební karty. Proces rezervace, vyzvednutí a vrácení auta je samoobslužný. Zájemce o využívání Anytime carshare si stáhne bezplatnou aplikaci z Apple Store nebo Google Play a provede online registraci, která proběhne do 15 minut. Pro registraci je třeba vyfotit průkaz totožnosti, řidičský průkaz a pořídit selfie. "Po schválení registrace si zákazník může vybrat nejbližší auto Anytime a rezervovat jej prostřednictvím mobilní aplikace. Aplikace najde nejbližší auto a vytvoří k němu trasu. Klient pak bude mít 20 minut zdarma, aby se k rezervovanému vozu dostal. Pak již jen pomocí aplikace auto otevře a může vyrazit," říká ředitel Anytime carshare v České republice Milan Beutl.

Italská služba Anytime je jedním z největších poskytovatelů carsharingu na světě a prvním nadnárodním hráčem, který vstupuje na náš trh. Má přitom velké plány. Hodlá postupně nabídnout až několik set vozů a celkově u nás investovat do rozvoje služby až 30 milionů eur. Společnost začala poskytovat služby v oblasti pronájmu aut v roce 2012. V současné době provozuje více než 8000 automobilů v různých segmentech. Působí ve 14 městech ve čtyřech zemích. Vlastníkem je skupina Mikro Kapital Group, kterou v roce 2008 založil podnikatel Vincenzo Trani. Skupina Mikro Kapital působí v oblasti finančních služeb, mikrofinancování a sdílení automobilů v 17 zemích. Reprezentativní kanceláře se nacházejí v 68 městech a má více než 1500 zaměstnanců. V Praze je zatím největším poskytovatelem sdílených vozidel služba Car4Way společnosti Loud Auto, která nabízí vozy několika tříd značek Škoda a Volkswagen, včetně užitkového modelu VW Transporter, nebo elektromobilů e-Up! a e-Golf. Dalšími poskytovateli jsou služby AJO, Revolt nebo Autonapůl, které jako jediné funguje i mimo dvě největší města Prahu a Brno.   

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz