iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Ford Otosan naplno rozjíždí sériovou výrobu E-Transitu

Ford Otosan naplno rozjíždí sériovou výrobu E-Transitu

 

neděle, 10. dubna 2022

(TZ: Ford) Ford Pro již z továrny Ford Otosan v tureckém Kocaeli expeduje první vyrobené kusy užitkového elektromobilu E-Transit pro evropské zákazníky.Tento významný okamžik byl oslaven v závodě Gölcük za účasti zástupců turecké vlády, investorů, zaměstnanců i médií. E-Transit se těší značnému zájmu ze strany evropských firem – ještě před zahájením výroby přijal Ford více než 5000 objednávek. Nyní Ford Otosan naplno rozjíždí sériovou výrobu této novinky.

 

„Závod Ford Otosan v Kocaeli je evropskou výrobní základnou Transitu a dnešním slavnostním zahájením výroby E-Transitu otevíráme novou, elektrifikovanou kapitolu našeho silného partnerství,“ řekl Hans Schep, evropský ředitel Ford Pro. „Jedná se o první krok transformace továrny v Kocaeli, která se stane hlavním evropským střediskem výroby elektrických užitkových automobilů.“ E-Transit je elektrickou verzí nejprodávanější dodávky světa. 1 Na evropský trh přichází ve stejné době jako Ford Pro – nová divize, která bude vedle vynikajících užitkových automobilů s elektrifikovanými i spalovacími pohony nabízet zákazníkům také ucelené softwarové, nabíjecí, servisní a finanční služby, to vše na jedné platformě vytvořené pro elektrickou a digitální éru. „Výroba E-Transitu v našem závodě v Kocaeli, který odebírá elektřinu výhradně z obnovitelných zdrojů, nás naplňuje hrdostí a stává se dalším milníkem naší stále významnější role v elektrifikační strategii Fordu,“ řekl Güven Özyurt, generální ředitel Ford Otosan. „Jsme přesvědčeni, že elektrifikace legendárního modelu Transit představuje významný krok k tomu, aby se Ford Otosan stal výrobní základnou elektrifikovaných užitkových vozidel Ford.“

Sázka na elektrifikaci užitkových vozů
Aby mohl v budoucnu uspokojovat poptávku po elektrifikovaných modelech, investuje Ford Otosan do navyšování kapacit dvě miliardy eur (v přepočtu přibližně 49 mld. Kč) a nabírá zhruba 3000 nových zaměstnanců. Plně elektrickou budoucnost značky Ford v Evropě nedávno připomnělo společné oznámení společností Ford, SK On Co., Ltd. a Koç Holding o podpisu nezávazného memoranda o vzájemném porozumění, které se týká nového společného podniku v Turecku. Tři partnerské strany plánují vytvořit zde jeden z největších závodů na výrobu baterií pro elektromobily v širším evropském regionu. Realizace záměru bude záviset na uzavření konkrétních smluv. Výroba by měla být zahájena již v polovině desetiletí a její roční kapacita by se měla pohybovat v rozmezí 30 až 45 gigawatthodin. Ford, který je nejprodávanější značkou užitkových vozů v Evropě, bude také pokračovat v elektrifikaci legendárních modelů Transit. Od roku 2024 se k E-Transitu přidají čtyři nové elektrické modely řady Transit. Od roku 2035 pak Ford plánuje prodávat v Evropě výhradně vozy s nulovými výfukovými emisemi a dosáhnout uhlíkové neutrality napříč výrobním, logistickým i dodavatelským řetězcem.

Přínosy pro zákazníky v elektrické éře
E-Transitnabízí velmi konkurenceschopný dojezd, užitečné zatížení, výkon i šíři karosářských variant. Provozovatelům umožní elektrifikovat svůj vozový park a současně zvýšit produktivitu díky nabíjecím, telematickým a servisním řešením od Ford Pro. Divize Ford Pro již potvrdila odolnost E-Transitu náročným testováním ve svých hi-tech laboratořích a polygonech po celém světě. Aktuálně probíhají pilotní zkoušky přímo u zákazníků. Celkem 60 předprodukčních E-Transitů včetně několika přestaveb pracuje v podmínkách typického každodenního nasazení u firem ve Francii, Itálii, Německu, Nizozemsku, Norsku a Velké Británii. Tyto testy pomohou divizi Ford Pro optimalizovat podpůrné online produkty a služby tak, aby zákazníkům přinášely maximální užitek.

                                                              

 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz