Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Grand Automotive Central Europe importérem značky Geely

Grand Automotive Central Europe importérem značky Geely

 

pondělí, 14. listopadu 2022

(TZ:Grand Automotive Central Europe)Smlouva o distribuci značky Geely v Maďarsku, České republice a na Slovensku byla podepsána na slavnostním ceremoniálu 4. listopadu 2022. Smlouvu podepsali Viktor Molnár, generální ředitel společnosti Grand Automotive Central Europe Ltd., a Cook Xue, výkonný zástupce generálního ředitele společnosti Geely Auto International Corporation. První vozy značky Geely by měly vyjet na silnice v Česku, Maďarsku a Slovensku začátkem roku 2023.

 

Prvním modelem Geely, který bude uveden na náš trh, bude Geometry C s plně elektrickým pohonem. "Společnost Geely, jako jedna z největších čínských automobilových značek, nejenže vyrábí vysoce kvalitní vozidla, ale má také výrobní kapacity, aby mohla zákazníkům i potenciálním prodejcům dodávat vozidla v požadované kvalitě a množství." - řekl Viktor Molnár, generální ředitel společnosti Grand Automotive Central Europe. "Po dlouhých jednáních jsme se dohodli se společností Geely Auto International Corporation na všech bodech distribuční smlouvy pro tři země, takže od nynějška začneme společně budovat značku Geely ve střední a východní Evropě. V blízké budoucnosti je naším hlavním cílem správně umístit pozici značky, včetně modelu Geometry C, a vybudovat síť prodejců a poprodejních služeb. Vzhledem k tomu, že v tomto regionu zastupujeme několik značek, máme možnost využít logistické synergie a rychle a efektivně vybudovat celý logistický proces, a to jak pro vozy, tak pro díly," dodal pan Molnár. "Společnost Geely se snaží nabízet zákazníkům po celém světě vysoce kvalitní produkty a úspěšně koordinuje vývoj se společnostmi Volvo, Polestar, Lotus, Smart a dalšími známými automobilovými značkami, které vlastní a spravuje skupina Geely Holding Group. Vzhledem k tomu, že značka Geely poprvé vstupuje na trh Evropské unie, představuje toto partnerství se společností Grand Automotive Central Europe významný krok vpřed pro globalizační ambice společnosti Geely. " řekl Cook Xue, výkonný viceprezident společnosti Geely Auto International Corporation. Dále vyjádřil důvěru v zavedení Geometry C do střední a východní Evropy a uvedl, že "společnost Geely urychlila prosazování své konkurenční výhody v oblasti inteligence díky realizaci strategie Intelligent Geely 2025 a úspěšnému rozložení v celém bateriovém průmyslu

Společnost se zavázala vybudovat globální automobilový podnik založený na technologiích.
Poprvé vstoupila do automobilového průmyslu v roce 1997. Díky dlouholetému úsilí a odhodlání se společnost Geely stala první čínskou automobilovou značkou, která v roce 2020 dosáhla prodeje a výroby 10 milionů kusů osobních automobilů. Známé automobilové značky společnosti Geely, jako jsou Geely Auto, Volvo, Polestar a Lotus, dosáhly koordinovaného rozvoje s dobrou dynamikou tržních výsledků. Společnost Geely se doposud 11 let po sobě umísťovala na seznamu Fortune Global 500, kde zaujímá 229. místo s aktivy přesahujícími 55,8 miliardy USD a více než 120 000 zaměstnanci po celém světě. Vybudovala několik konstrukčních a výzkumných center v čínské Šanghaji, švédském Göteborgu, britském Coventry, americké Kalifornii a německém Frankfurtu, kde pracuje více než 20 000 pracovníků výzkumu a vývoje a více než 14 000 inovačních patentů. Pokud jde o inteligentní výrobu, společnost Geely má po celém světě více než 40 moderních výrobních závodů na světové úrovni na výrobu vozidel a hnacích ústrojí. Společnost Geely se zaměřila na technologické inovace, bezpečnost a inteligenci a vytvořila velké množství vysoce hodnotných produktů, které pokrývají nejen hlavní segmenty trhu, včetně SUV, Crossover, kombi a sedan, ale také modely elektromobilů, hybridních vozidel, vozidel na metanol a vozidel s výměnnými bateriemi. V roce 2021 společnost Geely zahájila strategii "Intelligent Geely 2025 ", jejímž cílem je využít výhod globálního systému a zdrojů skupiny k vybudování technologické ekologické sítě kolem čipů, softwarových operačních systémů, digitalizace a satelitních sítí, aby podpořila zkušenosti zákazníků v oblasti inteligentního řízení, inteligentních kokpitů a inteligentních služeb. Mezitím společnost Geely plánuje během pěti let uvést na trh více než 25 nových elektrifikovaných produktů prostřednictvím investic do výzkumu a vývoje ve výši 21 miliard USD.

Geometry C
má dojezd podle WLTP 460 km a maximální točivý moment 310 Nm a dokáže zrychlit z 0 km/h na 100 km/h za pouhých 7,7 s- Kromě toho je vůz vybaven systémem inteligentního řízení spotřeby energie (SEM), který společnost Geely sama vyvinula. Systém SEM prostřednictvím řízení energetické účinnosti založeného na algoritmech v pěti dimenzích: ukládání energie, úspora energie, zpětná vazba energie, řízení energie a modernizace, realizuje nízkou spotřebu energie, přesnost řízení energie a vysoce účinnou rekuperaci energie, čímž zajišťuje téměř 100% přesnost odhadu dojezdu a výrazně snižuje obavy uživatelů z dojezdu.

Očekávaný vstup na trh a doba dodání
Geometry C od společnosti Geely bude možné objednávat od ledna 2023 a první kusy dorazí do středoevropského regionu začátkem roku 2023. Díky dobře zavedenému dodavatelskému řetězci Geely se očekává, že doba dodání bude přibližně čtyři měsíce.  

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz