iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Hyundai a Kia jsou novými akcionáři v projektu Ionity

Hyundai a Kia jsou novými akcionáři v projektu Ionity

 
kia-0

čtvrtek, 5. listopadu 2020

Projekt sítě výkonných dobíjecích stanic Ionity dostal nový impuls. Poté, co bylo vloni na podzim oznámeno, že se k iniciativě automobilek Volkswagen, Audi, Mercedes-Benz, BMW a Porsche připojí také skupina HMC, se nyní tento proces dovršil. Korejská skupina značek Hyundai a Kia totiž oznámila, že se stala dalším akcionářem projektu.

 

Připojení HMC k projektu Ionity má svou logiku. Obě korejské značky se vyznačují jak akcentem na evropský trh, tak výraznou iniciativou na poli elektromobility. Obě již nabízejí několik elektromobilů a plug-in hybridů a toto portfolio se stále rozrůstá. „V případě značek Kia a Hyundai jsou produkty a zákaznické zkušenosti úzce svázány s otázkami praktičnosti a reálných přínosů. Investicí do Ionity se stáváme součástí jedné z největších sítí dobíjecí infrastruktury v Evropě,“ uvedl Thomas Schemera, výkonný viceprezident a šéf produktové divize HMG.    

Společnost Ionity buduje a provozuje rychlonabíjecí stanice s využitím nejmodernějších technologií, disponující nabíjecí kapacitou až 350 kW. Cílem je osadit všechny hlavní evropské dálniční tahy a umožnit tak bezproblémové cestování s elektromobily i na velké vzdálenosti. Na každé nabíjecí stanici jsou v průměru k dispozici čtyři nabíjecí místa. Ionity přitom deklaruje využívání energie výhradně z obnovitelných zdrojů. „V souvislosti se vstupem skupiny HMG vítáme na palubě odhodlaného partnera s mezinárodními zkušenostmi na poli elektrické mobility,“ říká Michael Hajesch, CEO firmy IONITY. „Ode dneška budeme zákazníky společně vzdělávat v otázkách e-mobility a prosazovat inovace v této oblasti, aby se cestování elektromobily stalo novým standardem, zejména pak na delších trasách.“

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz