iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Hyundai Motor Group vybuduje první závod specializovaný na výrobu elektromobilů v USA

Hyundai Motor Group vybuduje první závod specializovaný na výrobu elektromobilů v USA

 

úterý, 31. května 2022

(TZ:Hyudai) Společnost Hyundai Motor Group (HMG) dnes oznámila, že s americkým státem Georgia uzavřela smlouvu o výstavbě jejích prvních závodů v USA zaměřených na výrobu elektromobilů a akumulátorů. Rozhodnutí koncernu HMG o investici v USA podpoří realizaci jeho cíle stát se lídrem v oblasti elektromobility na americkém trhu. HMG tím také potvrzuje, že usiluje o trvalou udržitelnost prostřednictvím elektrifikace a aktivně podporuje ekonomiky, v nichž působí.

 

Oficiální slavnostní uzavření smlouvy proběhlo v Bryan County za přítomnosti guvernéra Georgie Briana P. Kempa a dalších oficiálních představitelů Georgie. Za společnost Hyundai Motor Company se tohoto aktu zúčastnili prezident a generální ředitel Jaehoon Chang a prezident a provozní ředitel José Muñoz. Virtuálně byl u slavnostního podpisu přítomen také Euisun Chung, výkonný předseda společnosti Hyundai Motor Group. „Budoucnost dopravy vidíme v Peach State (Broskvovém státě (přezdívka Georgie) – pozn. překl.). Právě totiž oznamujeme největší projekt v historii našeho státu, který přinese pracovitým obyvatelům Georgie velmi kvalitní profesní uplatnění v čele vývoje mobility,“ řekl guvernér Brian Kemp. „Nejenže můžeme s velkou radostí přivítat v tomto přímořském regionu Georgie společnost Hyundai, ale současně je také neuvěřitelné, že necelý rok po investici Georgie do průmyslového areálu Bryan County do něj umisťujeme projekt světové úrovně realizovaný společností, která má v Georgii úžasnou historii!“ Nové závody na výrobu elektromobilů a akumulátorů reprezentují investici cca 5,54 miliardy USD. Základní kámen nového výrobního areálu bude položen na začátku roku 2023 a se spuštěním komerční výroby s roční kapacitou 300 000 vozů se počítá v první polovině roku 2025. Závod na výrobu akumulátorů bude realizován v rámci strategického partnerství. Informace o něm budou zveřejněny později. HMG plánuje vyrábět v novém závodě v Georgii širokou škálu elektromobilů pro americké zákazníky. Lokální výroba elektromobilů zvýší dostupnost inovativních elektromobilů koncernu HMG pro americké spotřebitele. Závodem na výrobu akumulátorů hodlá HMG vytvořit stabilní dodavatelský řetězec a vybudovat v USA zdravý elektromobilový ekosystém. Georgia je na jihovýchodě USA lídrem v počtu registrací elektromobilů na 1000 registrovaných automobilů. Georgia podporuje řidiče elektromobilů nepřetržitým zlepšováním přístupu k veřejným nabíjecím stanicím a ze všech států na jihovýchodě USA již nabízí nejvíce přípojek na obyvatele. Nové investice HMG pomohou tomuto státu urychlit jeho přechod na trvale udržitelnou elektrifikaci. HMG pokračuje v podpoře americké ekonomiky. Nový projekt vytvoří podle plánů přibližně 8100 nových pracovních míst. Investice do závodu na výrobu elektromobilů je součástí plánů HMG oznámených v roce 2021. Ty počítají do roku 2025 s investicí 7,4 miliardy USD na rozvoj budoucí mobility v USA včetně výroby elektromobilů a nabídky chytrých řešení pro mobilitu.

Hyundai Motor Group v čele amerického průmyslu v oblasti elektrifikované mobility
Hyundai Motor Group bude díky novému výrobnímu závodu lídrem přechodu amerického automobilového trhu na elektromobily. HMG urychluje své úsilí o elektrifikaci s globálním cílem prodávat 3,23 milionu elektromobilů ročně do roku 2030. HMG za účelem dosažení tohoto cíle plánuje, že vybuduje globální síť pro výrobu elektromobilů, která zajistí stabilní dodávky elektromobilů na celém světě. HMG se hodlá stát do roku 2026 jedním ze tří největších poskytovatelů elektromobilů v USA, k čemuž přispějí dodatečné kapacity pro výrobu elektromobilů a akumulátorů v USA. HMG plánuje, že bude lídrem na trhu elektromobilů nejen z hlediska prodeje, ale také v oblastech designu, technologií a řešení pro mobilitu optimalizovaných pro éru elektrické mobility. Investice je v souladu s plánem americké vlády urychlit elektrifikaci, na což reagují i globální výrobci svými plány na rozšiřování lokální výroby elektromobilů v USA. Americká vláda loni oznámila novou iniciativu, která by měla vést k tomu, aby prodeje vozidel s nulovými emisemi tvořily do roku 2030 alespoň polovinu všech nových automobilů.

Budoucnost chytré výroby HMG: inteligentní, trvale udržitelná a založená na datech
Nový výrobní závod bude disponovat vysoce síťově propojeným, automatizovaným a flexibilním výrobním systémem, který organicky propojí veškeré prvky elektromobilového ekosystému tak, aby bylo dosaženo vyšší přidané hodnoty pro zákazníky. HMG plánuje, že využije mnohé ze svých vyspělých inteligentních výrobních technologií, které jsou v současnosti testovány v Singapuru v inovačním centru HMGICS (Hyundai Motor Group Innovation Center in Singapore). Výrobní závod v Georgii bude využívat inteligentní řešení. Všechny výrobní procesy – příjem objednávek, zásobování, logistika a výroba – budou optimalizovány pomocí umělé inteligence a dat. Inovativní výrobní systém pomůže také vytvořit pracovní prostředí zaměřené na potřeby zaměstnanců, v němž budou roboti pomáhat lidským pracovníkům. V rámci úsilí HMG o trvalou udržitelnost bude výrobní závod spoléhat převážně na energie z obnovitelných zdrojů a využívat technologie pro snižování emisí, aby splňoval požadavky globální iniciativy RE100.

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz