iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Land Rover slaví 65 let od založení

Land Rover slaví 65 let od založení

 
uloziste-old

úterý, 30. dubna 2013

Land Rover dnes slaví 65. výročí od svého založení. V rámci oslavy tohoto jubilea, které proběhne na venkovském sídle Packington Estate se představí celkem 150 vozů značky Land Rover, ilustrujících 65 let jejího vývoje.

 

Na počátku historie značky Land Rover byla touha vytvořit vůz, který zdolá každý terén. Není bez zajímavosti, že obrysy prvního vozu nakreslil Maurice Wilks do písku. Značka Land Rover se stala krátce po zahájení sériové výroby modelu Hue 166 v roce 1948 známou po celém světě. Slavný Packington Estate byl prvním místem, kde se v letech 1947 - 1948 prototypy značky Land Rover testovaly a probíhaly zde i zkoušky prvního Range Roveru na konci 60. a začátkem 70. let. Tato vozidla prezentují klíčové milníky historie značky Land Rover a také některá prvenství v oblasti pohonu všech kol, jako jsou protiblokovací brzdový systém, nastavitelné vzduchové odpružení, elektronická kontrola trakce, asistent pro kontrolu sjíždění svahů, systém Terrain Response a technologie Stop/Start.


Vystavené vozy ukazují obrovský rozsah schopností vozů Land Rover. Uplatnění v zemědělství, záchranných službách, armádě, expedicích i ve službách královské rodiny dokazují, že jde o jedny z nejvšestrannějších vozů na světě. Vedle specializovaných vozů budou k vidění také současné modely Land Roveru: Defender, Discovery, Freelander, Range Rover, Range Rover Sport a Range Rover Evoque. Vystaven bude také nejnovější elektrický Defender nebo model Evoque s devítistupňovou převodovkou.


„Land Rover oslavuje 65 let svého dědictví. Ve výsledku je to ale dvojí oslava, protože v březnu značka Land Rover zaznamenala nejsilnější prodejní čtvrtletní výsledky v celé své historii. Od roku 1948, byla každá součástka našich vozů navržena a vyrobena s jasným úmyslem. Land Rover staví jedny z nejschopnějších užitkových vozidel na světě i dnes. Spojení vytříbenosti, výkonu a bezkonkurenčních terénních schopností činí z Land Roverů jedny z nejosobitějších vozů, které jsou připraveny na ty nejnáročnější terény na světě,“ uvedl John Edwards, Global Brand Director Land Rover.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz