iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » LeasePlan připravil novou službu pro sdílení vozidel

LeasePlan připravil novou službu pro sdílení vozidel

 
lease-plan

pondělí, 22. února 2016

Leasingová společnost LeasePlan uvádí na trh novou službu pro sdílení vozidel s názvem SwopCar. Ta by měla firmám umožnit využívání vozů zaměstnanci podle aktuálních potřeb a tím optimalizovat využití vozidel a tím i nákladů na vozový park.

 

LeasePlan by chtěl službou SwopCar ulehčit svým klientům administrativu a operativu spojenou s přidělováním automobilů, která nemají svého určeného řidiče. Pilotními zeměmi pro vyzkoušení služby jsou Nizozemsko a Lucembursko, globální uvedení se očekává v nejbližších měsících. Česká pobočka LeasePlanu bude službu nejdříve interně testovat.

Technologie, která stojí za programem SwopCar, dává zaměstnancům s nárokem na užívání referentských vozidel přístup k rezervační on-line aplikaci pro chytré telefony. Její pomocí mohou sledovat dostupnost vozidel a zamluvit si je včetně naplánování jejich využití. Rezervační systém a proces přístupu k vozidlu je samoobslužný a nevyžaduje asistenci fleet manažera. O mytí, tankování a další úkony spojené s provozem vozidel se stará smluvní dodavatel LeasePlanu. SwopCar snižuje náklady na mobilitu a nabízí fleet manažerovi přesný a transparentní přehled o využití vozidel včetně přehledu o tom, kteří zaměstnanci, jak a kdy auta používají.

Každé vozidlo napojené na SwopCar je neustále pod kontrolou. Díky tomu lze mimo jiné docílit jeho řádné údržby. Fleet manažera tak zbavuje administrativní nebo operativní zátěže, protože mu odpadá agenda s rezervacemi, předáváním klíčů, kontrolou stavu vozidel a sledováním najetých kilometrů. Reportingový systém mapuje využití vozidel a dokonce poskytuje informace o emisích, čímž může pomoci firmám se silnějším zájmem o udržitelný rozvoj. Bezvýznamný není ani komfort, který služba poskytuje samotným zaměstnancům.

„Naši klienti díky SwopCar dosáhnou toho, že vozidla budou optimálně využívána, sníží se produkce emisí a také se výrazně zredukuje potřeba parkovacích míst. SwopCar je služba, která se dívá do budoucnosti. Jde o flexibilní řešení, které odpovídá na zvýšené nároky na chytrou mobilitu a využívání dopravních prostředků,“ říká obchodní ředitel společnosti LeasePlan Nick Salkeld.

 

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz