iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Ministerstvo vnitra převzalo první vozy z 3294 objednaných

Ministerstvo vnitra převzalo první vozy z 3294 objednaných

 
skoda-0

středa, 29. července 2020

Ministerstvo vnitra České republiky pokračuje v obnově vozového parku. V následujících třech letech odebere téměř 3300 vozů značky Škoda pro všechny organizace resortu. Již letos dodá domácí automobilka více než 1250 vozidel. Včera jich zástupci ministerstva převzali prvních 35 v prostorách zákaznického centra Škody.

 

Slavnostnímu převzetí byli přítomni i ministr vnitra Jan Hamáček a policejní prezident Jana Švejdar. Automobilku reprezentoval ředitel tuzemského zastoupení Luboš Vlček. Nejvíce vozů z celkového objemu poputuje k Policii ČR, další ale uplatnění najdou například u Hasičského záchranného sboru, státních archivů a dalších orgánů státní správy. „Služba u bezpečnostních sborů patří k těm nejnáročnějším, v nichž se dá osobní automobil provozovat. Vyžadují se nejen vynikající jízdní vlastnosti, ale především provozní spolehlivost a odolnost vůči opotřebení,“ zdůraznil při slavnostním předání ředitel Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček. „Automobily ve službách státu musejí snášet extrémní zátěž zejména s ohledem na vysoké kilometrové proběhy, a přitom za všech okolností stoprocentně fungovat. Z tohoto důvodu nás velmi těší, že jsme v tomto náročném tendru uspěli. Je to nejlepší ocenění technických i ekonomických předností našich vozů,“ dodal Vlček.

 

Nejvíc bude kodiaqů

Z 3294 celkem objednaných vozů jich 1853 připadá na modelovou řadu Kodiaq. „Spolupráce se Škodou Auto je dlouhodobě na vysoké úrovni, stejně jako kvalita nakoupených vozů. Nesmířil jsem se s tím, že by policisté jezdili v ojetinách a výsledkem je, že policisté mohou zajišťovat bezpečnost v moderních a spolehlivých vozech. V nákupu nových aut proto budeme pokračovat,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

Všechny dodané kodiaqy budou mít pohon všech kol, sedmistupňovou převodovku DSG a výbavu vycházející ze specifikace Ambition. Celkem 193 jich pohání motor 2.0 TDI/140 kW, zbytek bude osazen agregátem 2.0 TSI/140 kW. V tzv. části C rámcové smlouvy bude dále dodáno 640 vozů Scala s motorem 1.0 TSI/85 kW a 801 fabií 1.0 TSI/70 kW (630 ve verzi hatchback a 171 Combi). Většina nasmlouvaných vozidel bude mít speciální výbavu VRZ (výstražné zvukové a rozhlasové zařízení), která je nezbytná pro výkon služby v bezpečnostních složkách státu.

Nejnovější smlouva na dodávky vozidel navazuje na dosavadní spolupráci. Od roku 1993 již bylo českým policistům v rámci několika tendrů předáno přes 19 tisíc vozů Škoda nejrůznějších modelů a specifikací, další desítky tisíc odebraly jiné orgány státní správy. „Policie potřebuje pro svoji akceschopnost kvalitní a spolehlivý vozový park. Automobily Škoda již mnoho let vzorně slouží policistům při výkonu jejich náročné služby. Jsem proto velmi rád, že spolupráce mezi českou policií a českou automobilkou bude v následujících letech pokračovat,“ uvedl v Mladé Boleslavi policejní prezident Jan Švejdar.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz