iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Mototechna začíná s programem pronájmu aut

Mototechna začíná s programem pronájmu aut

 
leasing-0

pondělí, 4. června 2018

Značka Mototechna zahajuje provoz autopůjčovny nových vozů pod názvem Mototechna Drive. Skupina, do které spadá i síť autobazarů AAA Auto tak rozšířila záběr svých aktivit o další segment. Nabídka je od začátku fungování služby široká, mezi 250 vozy v nabídce jsou dokonce i elektromobily.

 

Klasické roční leasingy jsou dnes u leasingových společností „zakázaným tématem hovoru“, poptávka po kratších nájmech ale existuje, jen je třeba ji správně uchopit. O to se nyní pokusí nová služba Mototechna Drive. Značka spadající do stejné skupiny, jako autobazar AAA Auto začíná nabízet pronájem nových aut v cenách od 5000 Kč měsíčně. Oslovit by měla jak privátní klientelu, tak firmy, které ji mohou využít pro překlenutí dočasné potřeby automobilů ve svém vozovém parku. Jde o podobnou cílovou skupinu, na kterou se v minulých letech zaměřovaly různé společnosti formou ročních operativních leasingů. Ty se ovšem nakonec ukázaly jako neživotaschopný obchodní model. O vozy totiž po vyřazení z programu nebyl na trhu zájem a jejich ceny se propadly. „Naší výhodou je, že umíme auta také prodávat, nejen nakupovat. Proto věříme, že budeme v tomto segmentu úspěšní,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka skupiny Aures Holdings, která Mototechnu Drive provozuje.

 

Nabídka se bude rozšiřovat

Nabídka autopůjčovny Mototechna Drive svou šíří do značné míry odpovídá nabídce Mototechny. „V současné chvíli máme v nabídce 250 vozů sedmi značek. Sázíme na to, že se u nás půjčování vozů na šest až dvanáct měsíců téměř nikdo nevěnuje. Zákazníci začali chodit již v testovacím provozu, proto předpokládáme, že po oficiálním zahájení činnosti, které bude podpořeno i marketingovou kampaní, počet vozů v nabídce pronájmů rychle zvýšíme. V roce 2019 počítáme se zahájením identické činnosti i na Slovensku a v Polsku. Strategickým záměrem Mototechna Drive je i rozšíření škály produktů, například o operativní leasing nebo Car Sharing,“ uvedl ředitel společnosti Mototechna Drive Jaroslav Laur.

Mototechna Drive je díky široké škále vozů schopna nabídnout ceny měsíčního nájmu začínající již na 5000 Kč. „Za tuto částku můžete jezdit vozem Kia Rio. Na opačném pólu jsou luxusní auta, jako například BMW X6 za 35 000 korun měsíčně. Jsme také momentálně jednou z mála společností, která půjčuje i elektromobily, v současné době jsou to modely BMW i3, e-Golf a v blízké budoucnosti přibude ještě Nissan Leaf,“ uvedl Laur. Zákazníci jsou v současné době zejména živnostníci a menší firmy, které si půjčují najednou až pět vozů, ale i velké mezinárodní společnosti. „Se společností Mototechna spolupracujeme již několik let, převážně při pořizování nových automobilů do našeho vozového parku, které v pravidelných intervalech obměňujeme. Vyhovují nám zejména přívětivé cenové podmínky a individuální přístup, který je vždy na profesionální úrovni, velmi vstřícný a ochotný řešit i nestandardní požadavky. Věříme, že ve stejném bezproblémovém duchu budeme dlouhodobě pokračovat,“ uvedla Lenka Čermáková, purchase manager CEFC Group (Europe) Company.

 

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz