iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Olife Energy uvádí nový Wallbox. Je "chytrý" a výkonný

Olife Energy uvádí nový Wallbox. Je "chytrý" a výkonný

 
elektromobily-0

čtvrtek, 27. května 2021

Česká společnost Olife Energy, která se zabývá výrobou nabíjecích stojanů pro elektromobily, přichází na český trh s novým wallboxem o nabíjecím výkonu 22 kW. K dispozici jsou dvě varianty. Base pro základní použití a Smart, určené pro náročnější uživatele. Ceny nových wallboxů začínají na 17 000 Kč.

 

Nový wallbox od společnosti Olife Energy nabízí nabíjecí výkon 22 kW, což je mezi AC nabíječkami maximum. Nejlepších nabíjecích parametrů dosahuje wallbox po připojení na třífázovou přípojku 400 V. Je možné ho ale připojit i dvou, nebo jednofázově k jakékoli domácí elektrické síti o napětí 230 V.

Základní varianta Base, jejíž cena začíná na 17 000 Kč, nabízí komfortní nabíjení pro účely domácností nebo menších firem. Wallbox je vybaven čtečkou RFID čipů pro bezpečnou identifikaci uživatelů a volitelně i systémem řízeného nabíjení, který zabraňuje přetížení elektrické sítě a v reálném čase využívá maximum volného příkonu pro maximální rychlost nabíjení bez nutnosti navyšování hodnot hlavních jističů. CEO společnosti OlifeEnergy Petr Martinec k novému wallboxu říká: „Naším cílem bylo vytvořit perfektní řešení pro jakoukoliv situaci, která vyžaduje dobíjení jednoho vozu z elektrické sítě na střídavý proud. Výsledkem je nový OlifeEnergy Wallbox, který byl kompletně navržen a vyroben v České republice a navazuje na českou tradici kvality a inovací v průmyslu.”

Varianta Smart bude k dostání za ceny od 36 000 Kč a je určena pro náročnější uživatele a firemní zákazníky, kteří potřebují nabíjet i několik desítek vozů. Tento wallbox je díky možnosti připojení do sítě OlifeEnergy Net možné využít i jako veřejný nabíjecí bod. Pokročilé funkce, jako možnost zpoplatnění nabíjení pro další uživatele, vzdálená administrace a diagnostika dělají z tohoto wallboxu výrobek pro klientelu, která vyžaduje širší uživatelské možnosti a lepší kontrolu nad nabíjecím procesem.   

Obě varianty lze objednat se základním rovným, nebo pohodlnějším krouceným kabelem a konektory typu 1 i 2. Wallbox odolá všem typům povětrnostních podmínek, včetně přímého působení deště a sněhu. Na trh je dodávána i varianta Doublebox s výstupy pro nabíjení dvou vozů zároveň.   

 

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz