iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Policie má 500 nových aut - premiérově na leasing

Policie má 500 nových aut - premiérově na leasing

 
skoda-0

pátek, 17. ledna 2020

Dne 15. ledna převzali policisté 500 vozů Škoda Octavia, které budou sloužit kriminalistům. Vozy byly pořízeny formou operativního leasingu. Zakázku získal Volkswagen Financial Services společně s automobilkou ve veřejném tendru, který proběhl v září 2019. Jedná se o první vozidla pro Policii ČR, jejichž nákup byl financován touto formou.

 

Využití operativního leasingu umožnil fakt, že se jedná o vozidla v civilních barvách a bez vnějšího světelného a zvukového výstražného vybavení. Přesto se jednalo z hlediska nastavení operativního leasingu o náročnější úkol, než je obvyklé u soukromých firem. Klíčová tak byla úzká spolupráce mezi leasingovou společností a automobilkou. „Pořízení části policejních vozů na leasing do budoucna umožní jejich průběžnou obměnu. Je to efektivní řešení, jak zajistit rychlý servis a snadnou výměnu vozů, které mají najetý maximální počet kilometrů nebo překročí dobu životnosti,“ uvedl ministr vnitra Jan Hamáček.

Všechny vozy jsou ve výbavovém stupni Ambition a pohání je zážehový motor 1.5 TSI o výkonu 110 kW v kombinaci s automatickou dvouspojkovou převodovkami DSG. Automobily mají standardní vybavení bez zvláštních úprav. Kromě vozů zajišťuje Volkswagen Financial Services i všechny potřeby spojené s jejich provozem, jako je servis, zimní kola včetně zajištění přezouvání a uskladnění, silniční asistence s náhradním vozem v případě nepojízdnosti stávajícího vozu, zajištění náhradního automobilu v případě běžných oprav, pick up servis a řešení pojistných událostí. Tendr je vypsaný na 48 měsíců, přičemž po 24 měsících dojde ke kompletní obnově všech 500 vozů.

 „Financování operativním leasingem je oblíbené nejen u velkých firem, ale jejich výhod stále častěji využívá i veřejná správa. Jsme rádi, že tento způsob pořízení vozidel proběhl i u Policie České republiky a pořídila si vůbec první flotilu vozidel financovanou formou operativního leasingu. Jsme tak první společností, která zajišťuje financování velkého vozového parku pro Ministerstvo vnitra,“ uvedl Vratislav Strašil, jednatel společnosti Volkswagen Financial Services. Jan Pařízek, ředitel oddělení Fleet a remarketing dodává: „Věříme, že je to první vlaštovka financování flotily vozů pro Policii ČR formou operativního leasingu a policie tohoto rostoucího trendu využije v budoucnu znovu. Součástí financování není pouze flotila vozidel, ale policisté získávají i široký servisní balíček, díky kterému se budou moci věnovat plně své důležité povinnosti a péči o vozidla nechají na nás,“ říká

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz