iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Potvrzeno: obří tendr Ministerstva financí ovládla Škodovka, jen v jedné kategorii uspěl Hyundai

Potvrzeno: obří tendr Ministerstva financí ovládla Škodovka, jen v jedné kategorii uspěl Hyundai

 
skoda-0

čtvrtek, 7. února 2019

Ministerstvo financí ČR dokončilo jednu z největších veřejných soutěží na nákup nových automobilů. Poptávalo v ní vozidla pro deset ministerstev a jejich podřízené organizace. V sedmi kategoriích z osmi vypsaných zvítězila Škoda, která v následujících dvou letech dodá státním úřadům přes 1370 osobních vozů různých modelových řad a specifikací.

 

Velká státní zakázka pod názvem Centrální nákup státu znamená nákup vozidel pro až 139 různých státních institucí. Pro každou kategorii byla v září 2018 podepsána samostatná rámcová dohoda na dva roky, podle níž se bude postupovat. Škodovka poskytne státním orgánům zhruba 1370 vozů v celkové hodnotě 784 300 000 Kč. V rámci výběrového řízení byla oslovena také zastoupení značek Ford, Hyundai, Kia, Opel, Peugeot, Renault, Seat a Volkswagen plus šestnáct velkých dealerů, mezi nimi například Srba Servis nebo Auto Palace. Uspěl však pouze Hyundai,který získal zakázku v jedné z osmi kategorií.  

„Jsme velice potěšeni tím, že značka Škoda uspěla v centrálním výběrovém řízení pod zadavatelem Ministerstva financí, které tímto nákupem zajistí potřebnou obměnu vozového parku pro několik ministerstev a desítky jím řízených institucí. Naše vozy uspěly v konkurenci ostatních soutěžitelů zásluhou výhodného poměru ceny a užitné hodnoty a především díky příznivým provozním nákladům,“ zhodnotil výsledek státního supertendru ředitel domácího zastoupení značky Luboš Vlček.

U každé ze sedmi smluv je stanovena maximální částka, kterou může stát vyčerpat. V sedmi kategoriích bude Škoda dodávat modely Fabia Combi, Octavia, Octavia Combi a Scout, Superb, Karoq a Kodiaq. Poptávané vozy zahrnují řadu prvků volitelné výbavy, kterou zadavatel požadoval. Jedná se například o navigaci, parkovací senzory a u některých vozů také o střešní nosiče, tažné zařízení nebo sněhové řetězy. Ke všem dodaným automobilům bude poskytnut předplacený servis na pět let, respektive 150 000 ujetých kilometrů. První plnění v rámci tohoto tendru proběhlo koncem ledna, kdy bylo v showroomu Auto Palace Spořilov předáno prvních 30 vozů Octavia Combi Ambition 1,6 TDI/85 kW zástupcům Vězeňské služby ČR (na úvodním snímku).

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz