iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Renault: krach plánů na "Rencedes"

Renault: krach plánů na "Rencedes"

 
e6ff_latitude

středa, 13. března 2013

Renault opustil ideu vývoje sedanu vyšší třídy s využitím techniky od Mercedesu. Vůz měl využívat podvozkovou platformu třídy E prémiové německé značky, včetně pohonu zadní nápravy. Celá myšlenka byla ve stadiu studie proveditelnosti, ale podle...

 

Renault opustil ideu vývoje sedanu vyšší třídy s využitím techniky od Mercedesu. Vůz měl využívat podvozkovou platformu třídy E prémiové německé značky, včetně pohonu zadní nápravy. Celá myšlenka byla ve stadiu studie proveditelnosti, ale podle mluvčího Renaultu ztroskotala na faktu, že podmínky takové spolupráce nebyly pro Renault výhodné.

Mercedes byl podle dostupných informací ochoten poskytnout Renaultu techniku stávající generace třídy E, která však bude v době, kdy by měl vyjet nový velký Renault, nahrazena novou generací. Na stávající kooperaci mezi oběma automobilkami ale krach příprav „Rencedesu“ nic nemění.

Renault tak zůstává bez nástupce modelu Vel Satis, jehož výroba byla po slabých prodejích ukončena v roce 2009. V nabídce má sice model Latitude (který mimochodem také není vlastním vývojem, ale verzí jihokorejského Samsungu SM5), ale záměrem značky je mít v nabídce větší a vyspělejší reprezentativní sedan. Po vyhovující technice pro něj se ale bude muset poohlédnout jinde než u Mercedesu. Sám ji vyvíjet nebude, v oblasti sedanů vyšší třídy již tato automobilka nemá dostatečné renomé a nemůže tedy počítat s velkými prodejními čísly.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz