Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Sixt začal půjčovat elektroskútry

Sixt začal půjčovat elektroskútry

 
elektromobily-0

pátek, 9. srpna 2013

Dva roky po uvedení vozů Smart na elektrický pohon, kdy se Sixt jako první autopůjčovna a leasingová společnost připojil k projektu elektromobility, rozšiřuje Sixt svoji nabídku a začíná pronajímat také elektrické skútry. V současné době jsou k dispozici tři elektroskútry E-max, které Sixt po dlouholeté spolupráci s firmou E.On, nabízí zákazníkům v Praze.

 

Městská pobočka Sixtu umístěná v Praze na metru Florenc (budova hotelu Hilton) je na elektromobilitu připravena. Kromě elektromobilů a elektroskútrů zde mají k dispozici tajké dobíjecí stanice vybudované ve spolupráci s firmou E.On.

Elektroskútry E-max jsou tiché, bezemisní, nepotřebují doplňovat olej, netrpí vibracemi...  Díky tomu nabízejí zcela nový pocit z jízdy. Rychlost jízdy může činit až 50 km/h, maximální dojezd v režimu Eco je až 70 km. Optimální dojezd na jedno nabití je okolo 45 km.

Zákazník Sixtu platí při pronájmu elektroskútru pouze nájemné, energii má zdarma. Celodenní pronájem stojí 499 Kč, hodinová sazba je 99 Kč (ceny včetně DPH) s tím, že odběratelé elektrické energie od E.On mají navíc  10% slevu.  Leasingoví zákazníci či fleet manažeři si mohou tyto skútry bezplatně zapůjčit a vyzkoušet jejich možné vnitrofiremní využití. Skútry jsou tedy připraveny jak pro krátkodobé zápůjčky, tak i pro dlouhodobější využití. Novou nabídku Sixtu využijí také všichni, kteří potřebují dopravní prostředek s extrémně nízkými provozními náklady a s jednoduchým parkováním.

Další novinkou u Sixtu je rozšíření nabídky elektromobilů Smart vedle Prahy také na Brno, kde jsou již instalovány i dobíjecí stojany. „Chceme přispět k ekologickému rozvoji autoparků v rámci České republiky. Navazujeme na zkušenosti kolegů z okolních zemí, kde Sixt rovněž zařadil elektromobily nebo elektroskútry do své flotily. Znovu tím potvrzujeme naši vizi být inovátorem trhu,“ uvedl k nejnovější iniciative Petr Kosmák, obchodní ředitel společnosti Sixt.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz