Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Škoda dodá Enyaqy iV pro Radu EU

Škoda dodá Enyaqy iV pro Radu EU

 
skoda-0

pátek, 22. října 2021

Automobilka Škoda vyhrála výběrové řízení na dodávku vozů pro nejvyšší politické představitele v rámci historicky druhého českého předsednictví v Radě EU. Pro převoz významných delegací zapůjčí 55 vozů Enyaq iV. Kromě toho se stane oficiálním partnerem českého předsednictví.

 

Elektromobily od Škodovky budou sloužit k transportu delegátů na zasedání summitu a neformálních Rad EU. Kromě toho zvýrazní ekologický akcent českého předsednictví. Enyaq iV považuje automobilka za symbol nové éry svého vývoje, neboť se jedná o její první sériově vyráběný elektromobil, vyvinutý od základu jako elektromobil. Tento model má také v současné situaci u automobilky prioritu, mimo jiné díky svému příspěvku ke snížení celkových průměrných emisí a tím souvisejících pokut za překročení stávajícího limitu 95 g CO2 na kilometr.  

Enyaq je také jediný evropský elektromobil na bázi platformy MEB koncernu Volkswagen, který je produkován mimo Německo. Pro samotné předsednictví bude mít Úřad vlády k dispozici verzi iV 80x, tedy nejvyšší provedení s výkonem 195 kW, pohonem všech kol a baterií o kapacitě 82 kWh, která zajišťuje bez pěti kilometrů dojezd 500 km. „Těší nás, že můžeme navázat na partnerství, které jsme započali v roce 2009 a že při českém předsednictví budou naši zemi opět reprezentovat vozy značky Škoda,“ zhodnotil výsledek tendru Martin Jahn, člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za prodej a marketing. Přestože české předsednictví začne až v červenci příštího roku, Úřad vlády ČR bude mít Enyaqy dispozici již od května s cílem zajistit co nejvyšší bezpečnostní standardy převozu. Vozy budou zajišťovat přepravu nejvyšších politických představitelů během jejich pobytu v Praze. „Partnerství se společností Škoda Auto velmi vítáme. Její zapojení přispěje k hladkému průběhu této významné akce a zajistí spolehlivý a reprezentativní transport evropských lídrů. Důležité také je, že doprava bude ekologická. Česká republika tak respektuje závazky a dlouhodobé trendy v oblasti ochrany klimatu,“ uvedl Úřad vlády ČR.

Mladoboleslavská automobilka je opětovným partnerem této prestižní události, své vozy poskytla již pro první české předsednictví v roce 2009. Tehdy se jednalo o 27 Superbů v nejvyšší specifikaci Elegance a rovněž s pohonem všech kol.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz