iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Superby posílily dálniční policii

Superby posílily dálniční policii

 
skoda-0

pátek, 13. prosince 2013

Vozový park dálničního oddělení Policie České Republiky rozšíří sedm nových vozů Škoda Superb 3.6 FSI V6. Domácí automobilka je tradičním dodavatelem vozů pro policii, od roku 1993 jich dodala již přes 17 000. Nyní se škodovky vrací také k náročné službě na dálničních tazích.

 

„Služba u dálniční policie patří k těm nejnáročnějším úkolům, před které může být automobil postaven. Vyžaduje nejen vynikající jízdní výkony, ale také robustnost a odolnost vůči náročným podmínkám,“ říká Bohdan Wojnar, člen představenstva automobilky Škoda Auto zodpovědný za oblast řízení lidských zdrojů při předání vozů v úterý 10. prosince 2013.

Motor 3.6 FSI V6 o výkonu 191 kW vozu propůjčuje zrychlení z nuly na 100 km/h za 6,4 s, maximální rychlost činí 250 km/h, což je limit většiny výkonných vozů na silnicích. Díky pohonu všech kol, využívajícímu mezinápravovou spojku Haldex, disponuje podvozek dostatečnou trakcí i za zhoršených povětrnostních podmínek a dvouspojková převodovka DSG zajišťuje rychlé řazení, aniž by řidič musel odpoutávat svoji pozornost od služebních úkolů. Vozy splňují emisní normu Euro 5 a i přes svůj vysoký výkon a pozoruhodné jízdní výkony dosahují průměrné spotřeby 9,3 l/100km. Pro policejní výbavu přijde vhod rozměrný zavazadlový prostor (565 litrů) a patentované řešení variabilního otvírání zádě TwinDoor.

Nad rámec běžně dostupných výbavových prvků bylo do všech vozů nainstalováno policejní vybavení, nezbytné pro výkon jejich služebních úkolů. V první řadě jde samozřejmě o skrytá výstražná LED světla (tzv. majáky) vpředu a vzadu, spolu se dvěma červenými diodovými displeji za předním i zadním sklem vozidla, které umožňují zobrazit předprogramované nápisy. Dále je vůz vybaven radiostanicí systému PEGAS Integrovaného Záchranného Systému ČR, GPS přijímačem, systémem Emergency System Data Recorder se záznamem pohybu vozidla a stavových hlášení VRZ, hledacím přenosným světlometem a potřebnou elektroinstalací a kabeláží. Zároveň byly namontovány i další nezbytné prvky výbavy, jako je druhá baterie nebo držáky na policejní vybavení v prostoru posádky.

Samostatnou kapitolu pak tvoří technika pro zjišťování a záznam dopravních přestupků, tvořená policejní kamerou se záznamem rychlosti vozidla PolCam PC 2006 a radarem RAMER AD-9C. Tato zařízení jsou v majetku Policie České Republiky a nebyla součástí dodávky, nicméně jejich montáž byla provedena smluvními partnery automobilky a vozidla byla dodána ve stavu plně připraveném ke služebnímu nasazení.

Dodávka vozů Superb pro dálniční policii je další kapitolou v dlouhé a úspěšné spolupráci mezi Škodou a Policií České Republiky. Od roku 1993 bylo již českým policistům dodáno přes 17 000 vozů této značky a další dodávky probíhají. V den předání dálničních superbů byla například dokončena dodávka 208 civilních referentských vozů. Pro nasazení ve službě jsou připraveny také vozy Octavia třetí generace v policejních barvách. Konkrétně se jedná o dodávku devíti nových vozů z další veřejné zakázky PČR, kterou letos Škoda Auto vyhrála. Jde přitom o první vozy Octavia třetí generace, které se objeví ve vozovém parku PČR. Pro přepravu chráněných osob dodá automobilka také vozy Superb.
 

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz