iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Toyota a Mazda rozšiřují spolupráci

Toyota a Mazda rozšiřují spolupráci

 
toyota-0

pondělí, 7. srpna 2017

Automobilky Toyota a Mazda spolupracují v několika oblastech a minulý týden svou spolupráci dále utužily podepsáním dohody o spojenectví, jejíž součástí je mimo jiné také společný vývoj technologií pro elektromobily.

 

S rostoucí celosvětovou poptávkou po elektromobilech se Toyota a Mazda budou věnovat společnému rozvoji technologií pro základní strukturu konkurenceschopných elektromobilů. Obě automobilky v oblasti bateriových elektroaut poněkud „zaspaly“ a společné úsilí by jim mělo zajistit dotažení náskoku konkurence. Automobilky budou také společně vyvíjet technologie pro systémy palubních informačních a zábavních multimédií. Vedle toho bude Toyota s Mazdou spolupracovat v oblasti svých technologií „vehicle-to-vehicle“ (V2V) a „vehicle-to-infrastructure“ (V2I).

Kromě urychlení a posílení dlouhodobé vzájemné spolupráce se navíc Toyota a Mazda rovněž dohodly na kapitálovém spojenectví. Toyota upíše a prostřednictvím třetí strany získá nově vydané akcie Mazdy, která zase upíše a prostřednictvím třetí strany získá vlastní akcie Toyoty ve stejné hodnotě jako Toyotou získané akcie Mazdy. Konkrétně získá Toyota 5,05% podíl v Mazdě a ta zase 0,25% podíl v Toyotě.

Obě automobilky tak navazují na dohodu z 13. května 2015, ve které se zavázaly k vybudování oboustranně prospěšné partnerské spolupráce, využívající zdroje obou společností a synergie, které existují, včetně vzájemného doplňování produktů a technologií. V rámci nejnovější dohody se navíc dohodly na vybudování společného výrobního závodu v USA, který přijde na 1,6 miliardy dolarů. Továrna by měla mít odhadovanou roční výrobní kapacitu přibližně 300 000 vozidel a její provoz by měl být zahájen v roce 2021.

 
 

Související články

 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2020 - registrace

Den s Fleetem 2020Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz