Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Toyota dodá policistům 50 nových Land Cruiserů

Toyota dodá policistům 50 nových Land Cruiserů

 
toyota-0

čtvrtek, 28. května 2020

Policie České republiky převzala od zástupců Toyoty prvních dvanáct terénních vozů Land Cruiser, které budou sloužit v příhraničních oblastech po celé republice pro potřeby Cizinecké policie. Na základě výběrového řízení si Policie ČR postupně převezme dalších 38 vozů z celkových padesáti.

 

Padesátku Land Cruiserů si policisté rozdělí tak, že celkem 28 jich bude sloužit u Cizinecké policie, zbylých 22 dostanou jiné složky. Toyota Land Cruiser je dnes jedním z „posledních Mohykánů“ na trhu s offroady, na rozdíl od módních SUV nabízí vyšší odolnost a průchodnost terénem. Policisté se poučili z někdejšího nevhodného výběru vozů Hyundai ix35, které chtěli využívat při úkolech, na jaké ta auta nebyla nikdy konstruována. Díky tomuto drahému ponaučení tak dnes dostanou auta, která je zvládnou dostat bezpečně do míst, kam při službě potřebují, včetně odlehlých horských oblastí, a přitom se jim nebudou kvůli nadměrnému namáhání „rozpadat“ pod rukama.

„Je pro nás ctí, že Policie ČR vyhodnotila náš model jako nejlepší nabídku v kombinaci cena a užitné vlastnosti. Jsme rádi, že Policie ČR je vybavena odpovídající technikou, kterou si k výkonu své náročné služby opravdu zaslouží,“ říká generální ředitel Toyota a Lexus pro ČR Martin Peleška.

K pohonu Land Cruiseru slouží úsporný dieselový agregát o objemu 2,8 litru a výkonu 130 kW, který je spojen s šestistupňovou manuální, nebo automatickou převodovkou a pohání trvale všechna kola.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz