iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Toyota má novou telematickou aplikaci

Toyota má novou telematickou aplikaci

 
toyota-0

úterý, 7. dubna 2020

Toyota zpřístupnila na začátku dubna novou telematickou aplikaci pro řidiče. Má název MyT a řidič si díky ní může například naplánovat trasu, najít zaparkované vozidlo a také má po ruce informace, kdy je třeba zajet na příští servisní prohlídku. Služba nabízí i analytické funkce, využitelné v rámci správy vozového parku.

 

Aplikace pro chytré mobilní telefony MyT, je propojena s multimediálním systémem auta a umožňuje uživateli vozu sdílet svou polohu nebo vyhledat vozidlo. Kromě toho jsou k dispozici analýzy jízd, od vzdálenosti po spotřebu. Aplikace zároveň umožňuje i zaznamenávat služební cesty. Polohové služby je přitom možné kdykoli deaktivovat zapnutím režimu soukromí. Nastavit si lze také nejrůznější upomínky spojené se správným chodem vozu a oblíbená místa je možné nastavit do navigace přes mobilní telefon prakticky odkudkoli.

Základní služby jsou v aplikaci MyT zdarma, některé další jsou spojeny s pořízením navigace. S každou novou Toyotou vybavenou systémem Toyota Touch 2 s navigací Go pak majitel získá aktuální mapové podklady pro navigaci na tři roky zdarma. Multimédia navíc poskytují užitečné informace v reálném čase,  upozorňují například na rychlostní kamery, čerpací stanice a body zájmu, hlásí také aktuální dopravní informace. Je-li vůz vybaven konektivitou se smartphony, lze přes multimédia MyT používat oblíbené aplikace jako Spotify, WhatsApp, Audible nebo Waze přes rozhraní Apple CarPlay nebo Android Auto.

Ke svému účtu v MyT si zákazník může připojit jakýkoli vůz Toyota a například i stahovat uživatelské příručky. Ke všem svým datům a nastavením se pak dostane buď ve zmíněné aplikaci, přes multimédia, anebo přes internetový portál v počítači.

Sada telematických služeb MyT je dostupná od 1. dubna 2020 pro modely Corolla, Toyota C-HR Hybrid ve faceliftované verzi a RAV4 z roku 2019 a novější, pro model Camry, a během roku 2020 přibude ještě nová verze Toyoty Yaris. Do budoucna se počítá s dalším rozšiřováním funkcí aplikace.

 

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz