Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet dodavatel » Volkswagen si zajistil baterie pro 50 milionů elektromobilů

Volkswagen si zajistil baterie pro 50 milionů elektromobilů

 
vw-0

úterý, 13. listopadu 2018

Koncern Volkswagen je připraven na masovou produkci elektromobilů. Vyplývá to z vyjádření jeho šéf Herberta Diesse pro německý magazín Automobilwoche. Podle něj si již koncern u dodavatelů zajistil baterie pro 50 milionů vozů.

 

Plány koncernu Volkswagen na masovou produkci elektromobilů se pomalu stávají skutečností. Firma ústy jejího šéfa Herberta Diesse oznámila, že je připravena na výrobu nových elektromobilů. "Nakoupili jsme baterie pro 50 milionů vozidel," řekl v Diess v rozhovoru pro magazín Automobilwoche. Nemyslel tím samozřejmě, že mají takový počet baterií na skladě, ale že si Volkswagen pojistil jejich dodávky u svých dodavatelů. Již dříve přitom Diess uvedl, že výrobní kapacity Volkswagenu umožní takový počet vozidel díky nové čistě elektrické platformě MEB, na které budou elektromobily v rámci koncernu stavěny.  

"První auto, které předvedeme, bude model podle konceptu I.D. Ukážeme ho už příští rok s tím, že na silnice vyjede v roce 2020. Půjde o vůz velikosti Volkswagenu Golf, ale protože bude stát na plně elektrické platformě, nabídne interiér s prostorností Passatu," řekl v rozhovoru Diess. Podle agentury Bloomberg nebude dlouho trvat a Volkswagen do prodeje pošle také malý městský model s cenou v přepočtu okolo 420 000 Kč. Na nové platformě bude stát také elektrická Škoda Citigo, která bude k dispozici již příští rok. Citigo samozřejmě na platformě MQB postaveno ještě není, vyjde z elektrické verze Volkswagenu eUp! a podle zatím neoficiálních informací by jeho cena měla být jen o něco málo vyšší než u provedení na CNG. A ta končí na ceně 319 900 Kč...

Volkswagen pod Diessovým vedením rozšiřuje své plány na produkci elektromobilů. K jeho továrně v německém Cvikově, kde by se mělo vyrobit až 1500 elektrických vozů denně, by chtěl brzy otevřít další dvě výrobní linky. Jednu v Číně, další v USA. Není divu, právě tyto dva trhy jsou lídry v prodejích elektromobilů.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz