iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Autosalon v Ženevě se ruší. Nebude poprvé po 73 letech

Autosalon v Ženevě se ruší. Nebude poprvé po 73 letech

 
zeneva

pátek, 28. února 2020

Pokud jste se chystali obhlédnout automobilové novinky na autosalonu v Ženevě, pak si zřejmě můžete na ty dny plánovat jiný program. Právě bylo oficiálně oznámeno, že se jubilejní 90. ženevský autosalon, který měl začít v úterý 3. 3., ruší. Švýcarsko v rámci prevence šíření Koronaviru zakázalo pořádání jakýchkoli akcí s účastí více než tisícovky lidí a tradiční autosalon je jednou z obětí tohoto opatření.

 

Rozhodnutí švýcarské vlády zatím platí do 15. března, tedy přesně do dne, kdy měl autosalon končit. Jako první vypustil do světa informaci o zrušení německý motoristický novinář Greg Kable na Twitteru. Je to další rána automobilovému výstavnictví po zrušení autosalonu ve Frankfurtu. I když bude IAA "resuscitován" v jiném městě (rozhoduje se mezi Berlínem, Hamburkem a Mnichovem), není to dobrý signál.

Podle některých komentátorů byli organizátoři autosalonu příliš laxní, když navzdory sílící epidemii koronaviru stále věřili, že autosalon uspořádají. Někteří vystavovatelé se přitom odhlašovali a také ze strany návštěvníků zájem o autosalon v posledních dnech značně slábl. Podle analytiků společnosti Global Data jsou někteří vystavovatelé zklamáni, že organizátoři nezrušili autosalon dříve a leckomu se v souvislosti s možnými riziky ulevilo. "Společnost Škoda Auto vítá rozhodnutí ženevské státní rady zrušit letošní ženevský autosalon. Je to rozhodnutí ve smyslu bezpečnosti všech účastníků a našich zaměstnanců," uvedl v odpovědi na dotaz magazínu FLEET firemní automobily Tomáš Kotera, vedoucí komunikace podniku automobilky Škoda Auto.   

Automobilky měly do Ženevy tak jako každý rok samozřejmě připravenu řadu novinek, mnohé se hodlaly pochlubit novými nízkoemistními modely, futuristickými koncepty, technologiemi… Ženeva byla nedílnou součástí jejich marketingové komunikace a nyní budou muset jednotlivé značky hledat jiné způsoby, jak tyto informace k veřejnosti dostat. Podle Kablea již připravují „plán B“, kterým by byl jakýsi virtuální autosalon, protože odložení konání ženevského autosalonu není možné. Na to se jedná o příliš velkou a logisticky náročnou akci. Investice do letošní prezentace na výstavišti Palexpo tak bude muset každá automobilka odepsat, neboť pořadatelé odůvodnili zrušení akce zásahem "vyší moci", kterou je epidemie koronaviru a s tím související rozhodnutí švýcarské vlády. "Jestli se s nimi někdo z vystavovatelů bude chtít soudit, přeji mu hodně štěstí..." komentoval situaci Olivier Rihs, ředitel ženevského autosalonu. Organizátoři nicméně věří, že ročník 2021 se konat bude a proběhne bez problémů.

 

 

 

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz