iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Carolina pomůže zjistit zůstatkovou cenu

Carolina pomůže zjistit zůstatkovou cenu

 
dodavatele

středa, 21. února 2018

Společnost Cebia spustila novou službu, díky které lze zjistit aktuální tržní cenu vozidla. Tuto službu poskytuje prostřednictvím své nové mobilní aplikace Carolina. Pro přesnou identifikaci vozidla podle VIN a pro následné stanovení obvyklé ceny na trhu využívá svůj systém CebiCat GT.

 

Uvedený systém dosud využívali pouze firemní klienti společnosti Cebia. Jen za loňský rok s jeho pomocí Cebia identifikovala a ocenila 5,8 milionu vozidel a stala se tak největším poskytovatelem online identifikace a ocenění vozidel ve střední Evropě. Systém nejprve online přesně identifikuje vozidlo podle zadaného VIN, a to jak značku, model, provedení, stáří, ale i výbavový stupeň včetně rozsahu příplatkové výbavy. Na identifikaci vozidla přímo navazuje ocenění identifikovaného vozidla, tzn. stanovení jeho obvyklé tržní ceny na českém trhu. CebiCat GT navíc pro srovnání zobrazuje inzeráty konkrétních podobných vozidel z předních českých i zahraničních inzertních portálů. Systém CebiCat GT využívají přední pojišťovny, pojišťovací makléři, importéři a prodejci vozidel v ČR i v zahraničí.

 

Zůstatkovky, termíny a informace

Carolina je mobilní aplikace, jejíž klíčovou funkcionalitou je oceňování vozidel, což majitelům vozidel pomáhá zjistit, za kolik auto prodat, aby nebylo podceněné a zájemcům o ně zjistit, zda není naopak předražené. Zároveň aplikace pomůže se stanovením vhodné doby obměny vozu, neboť každý měsíc zobrazí jeho aktuální tržní cenu s předpokládaným vývojem až na tři roky.

Aplikace zjistí aktuální tržní cenu auta během několika sekund, a dokáže také zjistit, kolik stálo nové. V rámci procesu oceňování auta prohledá tisíce inzerátů z největších českých i zahraničních portálů, vyhledá pro kupujícího či prodávajícího inzeráty srovnatelných aut a zobrazí je uživateli. K tomu si každý uživatel může nechat zdarma prověřit historii jednoho vybraného vozu v systému Autotracer.

Mobilní aplikace Carolina navíc obsahuje systém upozornění důležitých termínů, jako je STK, výměna lékárničky, životnost pneumatik, platba pojistného, výměna řidičského průkazu a řadu dalších. Každý uživatel si navíc může vložit i vlastní upozornění, například na povinnou lékařskou prohlídku apod. Navíc Carolina poskytne praktické rady a informace k provozu nejen v ČR, ale také v zahraničí. Ukáže, kde je nejbližší čerpací stanice či servis, jaké jsou maximální povolené rychlosti, limit na alkohol a podobně.

Krátce po uvedení Caroliny na trh si ji stáhlo do svých mobilních zařízení přes 11 000 uživatelů, což je dáno i tím, že je poskytována zdarma. Více informací a možnost stažení Caroliny pro Android i iOS lze nalézt na www.carolina.cz.

Ocenění vozidla se od května stane také součástí systému Autotracer na www.zkontrolujsiauto.cz. Po zadání VIN pak systém zákazníkům poskytne kromě prověření historie vozidla i stanovení jeho tržní ceny, inzeráty srovnatelných vozidel a fotografie z historie prověřovaného vozidla. Tyto služby poskytne Cebia zákazníkům bez navýšení ceny za prověření vozidla.

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz