Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Český fleetový barometr 2022 - fleetoví správci

Český fleetový barometr 2022 - fleetoví správci

 

pátek, 29. dubna 2022

Změnily se za poslední dva roky přístupy vaší společnosti k řešení mobility a pokud ano, jakým směrem? Jaké hlavní úkoly si v oblasti fleet managementu a mobility obecně kladete pro rok 2022? To byla otázka pro účastníky Českého fleetového barometru v prvním vydání roku 2022. Zde přinášíme odpovědi dvou z nich a současně i odkaz na bezplatné stažení PDF aktuálního vydání, kde si přečtete názory všech zbývajících 24 účastníků.

 

PDF PRVNÍHO VYDÁNÍ FLEETU ZDE

Luboš Mareček
oddělení kvality a vozového parku
Compag Mladá Boleslav s.r.o.
Mladá Boleslav

Přístup naší společnosti k řešení mobility se za poslední dva roky víceméně nezměnil. Samozřejmě se snažíme hledět na ekologický, společenský a s tím související ekonomický dopad na firmu i okolí. Snažili jsme se obnovovat vozové parky – jak speciální techniku, tak i osobní vozidla – výběrem dodavatele fleetových vozidel. Tento výběr v současné době není jednoduchý a naráží na situaci ovlivněnou veškerými opatřeními souvisejícími s covidem a aktuálním stavem trhu, tedy nedostatkem náhradních dílů, nejistotou dodavatelských termínů a hlavně cenou. Ne vše jde řešit prací přes home office, i když v tomto směru udělala velký pokrok digitalizace nejen na úřadech.

Úkoly pro rok 2022 jsou stejné, resp. očekáváme již změnu, nebo alespoň návrat k „normálu“, bez výkyvu dodávek a cen, např. u AdBlue, PHM a již zmiňovaných ND. V delší budoucnosti již začínáme řešit i jiné alternativní pohony vozidel či techniky, které trh nabízí, ať už se jedná o elektromobily nebo LPG/CNG pohony. Ne vždy je však zatím možné přizpůsobit tato řešení naším potřebám.

Tomáš Havlovec
manažer vozového parku
ORLEN Unipetrol
Praha
Po změnách v personálním obsazení našeho oddělení jsme zmapovali interní procesy a zaměřili se především na bezpečnost a ekonomiku fleetu. V této souvislosti jsme pro vedení naší skupiny připravili nové návrhy z oblasti mobility a vybrali tři nové dodavatele operativního leasingu. Z hlediska bezpečnosti se soustředíme především na možné nastavení telematických systémů GPS a nastavení sledování klíčových ukazatelů celého fleetu. Zároveň mě těší, že jsme patrně jako první společnost v našem regionu rozšířili vozový park o tři Toyoty Mirai na vodíkový pohon.

Hlavním cílem je pro nás dokončení projektu bezpečnosti s nově nastavenými klíčovými ukazateli výkonnosti. V letošním roce se také zaměříme na analýzu trhu, abychom rozšířili portfolio značek v našem fleetu alespoň na dvě značky z dosavadní jedné dominantní. Tento krok je pro nás nezbytný vzhledem ke končícímu modelu Škoda Fabia Combi, který má v naší flotile poměrně velké zastoupení. Nové modely chceme zařadit i do našeho stávajícího levelingového systému, přičemž budeme zohledňovat nejen cenu, ale například také termín dodání. Důležité je pro nás rovněž další rozšiřování vodíkové flotily. To je spojené s uvedením prvních veřejných vodíkových plnicích stanic v Česku, které budou na čerpacích stanicích Benzina ORLEN otevřeny v průběhu léta. Ve hře je rovněž využití vozidel na hybridní pohon.

Ilustrační foto

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz