Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Elektrická auta budoucnosti na výstavě čisté mobility v Letňanech!

Elektrická auta budoucnosti na výstavě čisté mobility v Letňanech!

 
elektromobily-0

středa, 17. října 2018

Polovinu listopadu mají v diáři všichni fanoušci elektromobilů a čisté mobility. Na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech se totiž bude od 15. – 18. listopadu 2018 konat první ročník veletrhu e-salon.

 

Jeho hlavní hvězdou bude nejzářivější elektrická novinka tohoto roku Audi e-tron.  Výstava e-salon ale nabídne mnohem víc automobilových „elektrohrdinů“. Mezi nimi třeba Nissan LEAF nové generace, Hyundai Kona, Renault ZOE i Jaguar I-Pace, který je prvním ryze elektrickým vozem tradiční značky. Nabízí výkon 400 koní a dojezd až 470 km podle nejnovější normy WLTP. „Kromě statické prezentace na stáncích budou některé vozy také k dispozici pro zkušební jízdy po areálu výstaviště. Mezi nimi třeba oblíbené elektromobily Tesla,“ doplňuje manažerka výstavy Jana Nosálová. 

Zaměřeno i na hybridy a vodík

Na ploše přesahující deset tisíc metrů čtverečních budou k vidění i hybridní novinky od Toyoty a její luxusní značky Lexus. Na e-SALONU se představí kompletní hybridní řada (Yaris, Auris, C-HR, RAV4, Prius Plug-in), které doplní jedna ze zásadních novinek příštího roku, Toyota Camry. Vodíkovou budoucnost pak bude reprezentovat model Toyota Mirai.

V centru zájmu dobíječky a příslušenství

Bohatou nabídku e-salonu doplní i prezentace výrobců a provozovatelů veřejných nabíjecích stanic pro elektromobily. Infrastrukturu bude na e-salonu zastupovat například společnost Webasto, tedy přední německý výrobce pro automobilový průmysl. Zastoupeni budou i čeští výrobci nabíjecích stanic jako třeba společnost Voltdrive zabývající se kompletní dobíjecí infrastrukturou.

Plynaři nesmí chybět

Mezi alternativní pohony patří i auta na plyn. Například společnost Inoggy bude prezentovat elektromobily i vozidla na stlačený zemní plyn (CNG). Firma patří k předním evropským provozovatelům veřejné i firemní infrastruktury pro nabíjení elektromobilů s více než 7 tisíci nabíjecími místy ve 22 zemích.

V doprovodném programu vyhlášení ankety EcoCar roku

Součástí veletrhu bude i start odborné ankety EcoCar roku. Experti v ní zvolí nejekologičtější vozidlo. „Součástí doprovodných akcí budou mimo jiné i odborné semináře s Asociací čisté mobility i konference i-City zaměřená na inteligentní ekologickou dopravu ve městech,“ připomíná Jana Nosálová. Veletrh pořádá společnost PVA EXPO Praha ve spolupráci s TV Prima a jejím motoristickým pořadem Autosalon. Výstava se bude konat ve dnech 15. – 18. listopadu 2018 na výstavišti v Letňanech.

Generálním partnerem veletrhu e-SALON 2018 je Skupina ČEZ

Elektromobilita je pro energetiku logickým trhem, Skupina ČEZ se jí proto systematicky věnuje již 10 let. Provozujeme největší síť veřejného dobíjení v ČR s více než 120 stanicemi. Rychlodobíjecí stanice vznikají i díky podpoře z evropského programu CEF (Connecting Europe Facility). Současně nabízíme širokou paletu souvisejících služeb a produktů pro jednotlivce, firmy, municipality a kraje.

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz