Fleet AwardsFleet Awards Firemní auto rokuFiremní auto roku Fleet SlovenskoFleet Slovensko
 

iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Fleet Europe Forum 2013 se zaměřilo na východní Evropu, strategické procesy a technologie

Fleet Europe Forum 2013 se zaměřilo na východní Evropu, strategické procesy a technologie

 
fleet-europe-forum-2013

pátek, 22. listopadu 2013

Praha včera hostila největší evropské setkání fleetového odvětví. Konference Fleet Europe Forum proběhla v hotelu Hilton za účasti šesti stovek účastníků. Navázalo na ni vyhlášení cen Fleet Europe Awards 2013. Ocenění International Fleet Manager of the Year získal Luc Dendievel ze společnosti Johnson&Johnson.

 

Delegáti konference přijeli do Prahy ze třiceti zemí, aby si dali dostaveníčko ve „Fleetové vesnici“, vybudované v předsálí. Sestávala z 25 stánků dodavatelů, kteří reprezentovali snad všechny oblasti fleetového byznysu. Steven Schoefs, editor magazínu Fleet Europe a hlavní organizátor konference uvedl: „V naší Fleetové vesnici byla letos cítit nová, zvláštní energie. Bylo pro nás skutečnou odměnou vidět při rekordní účasti své staré ale i nové přátele, jak společně diskutují a navazují nové kontakty. Rozhodnutí uspořádat konferenci ve východní Evropě a zaměřit se na problematiku tohoto regionu s sebou přineslo nová témata, což se odráželo i v diskusích ve Fleetové vesnici.“

Přednášky a panelové diskuse probíhaly ve třech sálech od osmé hodiny ranní a končily po čtvrté hodině odpolední. Témata měla velmi široký záběr, od specifika  avývoje vybraných východoevropských trhů (Turecko, Rusko...), přes praktická témata fleet managementu (efektivní online reporting, efektivní management pohonných hmot...) až po témata technická (palivové články, bezpečnostní systémy, elektromobily...) a strategická (vývoj operativního leasingu, nové trendy, které mají dopad na fleet management...). Pro přednášky byly využívány tři kongresové sály, účastníci tak měli možnost vybírat si témata, která je aktuálně zajímají.

Na tuto část navázalo slavnostní vyhlášení jednotlivých kategorií sedmého ročníku Fleet Europe Awards. Nejprestižnější ocenění pro mezinárodního fleet manažera roku si odnesl Luc Dendievel (na snímku), ředitel fleetového týmu společnosti Johnson&Johnson.

Titul International Fleet Manager of the Year je oceněním pro osobnost, která nejúspěšněji rozvinula mezinárodní fleetovou strategii a zavedla do praxe efektivní mezinárodní car policy, vedoucí k optimalizaci nákladové struktury při respektování lokálních rozdílů na jednotlivých trzích, kde daná společnost působí. Denievelův efektivní celoplošný přístup zahrnuje všechny aspekty fleet managementu, od metodologie financování přes strategii pojištění, sledování emisí CO2, bezpečnosti až výběr vhodných dodavatelů. Luc Dendievel byl mimochodem také jedním z řečníků konference, když přednesl příspěvek na téma Efektivní management pohonných hmot.

 


 

Napsal: ifleet

 
fleet-europe-forum-2013fleet-europe-forum-2013fleet-europe-forum-2013
 
 
 
 
 
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz