iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Fleetová kola se v Mostě točila rychle

Fleetová kola se v Mostě točila rychle

 
2015-most

čtvrtek, 21. května 2015

Včerejší den patřil na Autodromu Most v pořadí druhému dějství letošní Tour de Fleet. Na Den s Fleetem a testovací den Manažerské poroty ankety Hankook Firemní auto roku 2015 přijelo více než 170 zástupců provozovatelů vozových parků. Čekalo na ně 98 automobilů čtrnácti značek, šest odborných přednášek a produktových prezentací a řada možností, jak načerpat nové informace a navázat nové kontakty.

 

Nejen na mostecký autodrom, ale i do tamního regionu zavítala akce magazínu Fleet firemní automobily poprvé, a jak se ukázalo, byl to dobrý tah. Mezi účastníky byla řada zástupců ze společností působících v blízkém okolí, včetně zástupců státní správy.     

Již během dopoledne byla testovací auta v permanenci, protože se na akci dostavilo 33 porotců, kteří mají nominované automobily v dopoledních hodinách víceméně jen pro sebe. Hosté Dne s Fleetem naproti tomu sledovali přednáškovou část, která se odehrávala v hlavní budově Polygonu Most, který je součástí autodromu. Celý blok zahájili pánové Miroslav Bláha a Ondřej Všianský ze ŠKODA AUTO, a.s., kteří představili aktivity domácí automobily v oblasti fleetových prodejů i technologické novinky této značky a její podpůrné služby. Jan Tejnor z leasingové společnosti ARVAL CZ, s.r.o. se ve své přednášce zamyslel nad aktuálními změnami v chápání role fleet manažera, a to zejména s ohledem na požadavky koncepčního řešení firemní mobility, do kterého operativní leasing neodmyslitelně patří. Zástupce domácího zastoupení značky Ford, Marek Píchal, poté představil současné aktivity a plány „modrého oválu“ v oblasti fleetových prodejů a zejména poprodejních služeb. Nezapomněli ani opravdové motoristické fandy, kterým prezentovali na jedné straně hybridní Mondeo HSV a na straně druhé sportovní verze modelů Fiesta a Focus s označením ST.

Na produktové prezentace navázal blok přednášek, který zahájil ing. Radek Mužík z expertní společnosti Fleet Partners, s.r.o. Jeho tématem bylo TCO, tedy komplexní pohled na provozní náklady vozidel. Naznačil, kde firmy v současnosti dělají ve svém přístupu ke sledování finančních nákladů chyby a kde se skrývají reálné možnosti úspor bez omezení kvality firemní mobility.

Petr Králíček ze společnosti Philip Morris ČR, a.s. následně prezentoval výsledky programu bezpečnosti provozu firemních automobilů, který již několik let u této společnosti probíhá. Ukázal, jak takový systém ve firmě zavést a zejména jak zajistit, aby skutečně fungoval.

Celý přednáškový blok uzavřel ing. Jiří Čumpelík ze společnosti CE Solutions, s.r.o. Věnoval se atraktivnímu tématu jízdního stylu v souvislosti se spotřebou paliva. Upozornil, že mnoho řidičů nedrží krok s vývojem automobilové techniky a používají zastaralé návyky, které zbytečně zvyšují spotřebu paliva.

Po obědě již následovalo testování aut pro všechny zúčastněné, kromě toho se zájemci mohli svézt s Josefem Kakrdou, čtyřnásobným účastníkem rallye Paříž - Dakar a dalších dálkových rallye. Zkušený soutěžní jezdec jim předvedl schopnosti vozidel Ford Kuga a Ranger na terénním polygonu a později na závodním okruhu svezl zájemce také ve Focusu RS. Závodní okruh využila také značka Lexus, která dala hostům možnost svézt se s modelem RS F. A to buď na sedadle spolujezdce se zkušeným motoristickým novinářem Petrem Hankem, nebo i v roli řidiče. Jak závodní okruh, tak terénní polygon byly velkými lákadly pro zúčastněné, kteří unikátních možností Autodromu Most hojně využívali.

Jako obvykle vedle samotného testování aut nabídl mostecký Den s Fleetem řadu možností k neformálním rozhovorům a navazování kontaktů. „Pro mě je tato akce nejen profesní, ale též společenskou událostí. Potkám se zde s mnoha lidmi z oboru a je dost času na to si popovídat o věcech, na které není běžně čas. Auta jsou samozřejmě také zajímavá, rád si vyzkouším novinky různých značek, abych měl aktuální přehled o tom, jak si naši aktuální dodavatelé stojí v porovnání s nimi,“ komentoval svou účast na Dnu s Fleetem Radan Beneš, ředitel úseku Dopravní služby a člen Rady jednatelů společnosti ČEZ Korporátní služby, s.r.o. Také ing. Aleš Nedvídek, manažer pro dopravu a investice Technických služeb města Liberce, ocenil mosteckou akci: „Jak obvykle perfektní a příjemná akce se spoustou příležitostí k získávání informací i kontaktů“.

Druhý Den s Fleetem se tedy vydařil. Naplno se tak rozjela celá Tour de Fleet, která pokračuje již 18. června v Ostravě, konkrétně ve vítkovické multifunkční hale Gong. Zájemci o účast se stále mohou hlásit prostřednictvím registračního formuláře, který naleznou na stránkách www.ifleet.cz.           

Napsal: redakce

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz