iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Pětice nových superbů pro Pražský hrad

Pětice nových superbů pro Pražský hrad

 
skoda-0

pondělí, 16. června 2014

Na Pražském hradu obnovili vozový park. Škodovka dodala Správě Pražského hradu pět nových vozů Superb. Tři tyto vozy jsou již rok součástí flotily prezidenta České republiky a pětice nových vozů vystřídá ty stávající. Výběrové řízení na obnovu vozového parku Pražského hradu vyhrála Škoda v silné konkurenci zahraničních prémiových značek.

 

„Škoda Superb nás přesvědčila svou všestranností a vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty. Těší nás, že budeme i nadále používat špičkový model domácí automobilky,“ řekl Ivo Velíšek, ředitel Správy Pražského hradu při příležitosti předání klíčů od vozů.

„Jsme hrdí, že naše kompletně obnovená vlajková loď bude sloužit na Pražském hradě. Superb je symbolem špičkové kvality Made in Czech Republic a důkazem síly značky a kompetence celého týmu společnosti Škoda Auto,“ uvedl Luboš Vlček, vedoucí domácího zastoupení mladoboleslavské automobilky.

Nové služební superby mají pod kapotou vidlicový šestiválec 3.6 FSI o výkonu 191 kW. V kombinaci s pohonem všech kol akceleruje Superb z 0 na 100 km/h za 6,4 s, maximální rychlost činí 250 km/h. Řazení obstaráv šestistupňová dvouspojková převodovka DSG. Vozy byly dodány ve výbavovém stupni Elegance. Na blatnících vozu se nachází držáky vlajek.

Stávající generace Superbu bude na trhu už jen rok. V polovině příštího roku ji vystřídá zcela nový model. Ten sice přijde o řešení Twindoor, uplatněné u sedanu, ale zato by měl mít mnohem stylovější a elegantnější design, než jakým byla obdařena stávající generace. 

Napsal: redakce

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz