iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Peugeot uvádí v praxi systém firemního sdílení automobilů

Peugeot uvádí v praxi systém firemního sdílení automobilů

 
peugeot-1

pátek, 4. dubna 2014

Televizní společnost TF1 bude první firmou, která společně se společností VULOG zavede službu sdílení automobilů využívající vozy skupiny PSA Peugeot Citroën vybavené technologií usnadňující sdílení automobilů se zárukou a homologací výrobce.

 

VULOG, největší francouzský dodavatel technologií pro sdílení automobilů, poskytne společnosti TF1 své řešení „end-to-end“, od elektronického zařízení zabudovaného do vozu přes Back Office po mobilní aplikaci. Tato ve Francii jedinečná služba je určena pro novináře televizního kanálu TF1 a bude spuštěna v průběhu května. Bude využívat 24 vozů řady Peugeot: 208, 308, 2008, 3008, 5008.

 

Služba se zárukou a homologací skupiny PSA Peugeot Citroën

Skupina PSA Peugeot Citroën spustila v roce 2013 v Evropě službu sdílení automobilů určenou pro střední a velké vozové parky. Technologie instalovaná ve vozech umožňuje nepřetržitý přístup k vozům bez nutnosti použití klíče díky systému otevírání a zavírání pomocí elektronické karty. Na rozdíl od většiny technologií používaných pro sdílení automobilů byla tato technologie do vozů nainstalována díky spolupráci mezi společností VULOG a inženýry PSA Peugeot Citroën, což je zárukou její kompatibility s elektrickou a elektronickou strukturou vozu. Technologie získala homologaci francouzského Technického svazu automobilového a motocyklového průmyslu UTAC a vztahuje se na ni výrobní záruka, což pro většinu systémů používajících skříňky instalované bez dohledu automobilových výrobců neplatí.

 

Inovativní služba bez rezervace díky technologii VULOG

Pro větší uživatelskou flexibilitu a svobodu si nebudou muset uživatelé vozy rezervovat předem. Dostupnost vozů uvidí v reálném čase v chytrém telefonu a na obrazovce. Uživatelé si tak budou moci za pomoci aplikace v telefonu zablokovat vůz několik minut předem. Ředitelka obchodní jednotky Vozy a internetové služby skupiny PSA Peugeot Citroën Brigitte Courtehouxová k tomu uvedla: „Naším cílem je rozvíjet nové služby využívající auta s připojením na internet a reagovat tak na nové potřeby našich zákazníků v oblasti mobility. Již od zavedení nouzového volání před deseti lety je skupina PSA Peugeot Citroën průkopníkem internetových služeb. Díky této technologii, která je k dispozici u celé široké řady vozů Peugeot a Citroën, vstoupila skupina na trh s firemním car-sharingem a do roku 2018 by mělo být v Evropě takto sdíleno 300 000 vozů.“

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz