iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Představujeme nominované automobily: Jeep Wrangler

Představujeme nominované automobily: Jeep Wrangler

 
2018-far

úterý, 4. září 2018

Kdo jiný, než Jeep Wrangler by se měl ucházet ve Fleet Awards o Terrain Trophy? Nová generace této terénní legendy nabídne několik provedení a časem by se dokonce měla objevit v elektrické verzi. Tak daleko sice ještě nejsme, přesto je novinka zajímavým autem z mnoha různých pohledů a pro firmy hledající odolné auto do terénu, nebo pro manažery, kteří taková auta preferují, je to jedna z posledních možností, jaké jim trh dnes nabízí.

 

Legenda se nevrací, protože nikdy neodešla. Pouze se představuje v důkladně modernizované podobě. Důležité je, že už na první pohled zůstávají všechny charakteristické znaky této terénní ikony zachovány a nepoučený pozorovatel ani nerozezná starou a novou generaci. Což byl samozřejmě záměr.

Změny se odehrávaly zejména po technické linii, auto ale zůstává i nadále odolným pracantem. Neposouvá se do luxusnějšího segmentu, o čemž svědčí i pojetí interiéru, který stejně jako karoserie zůstává například co do tvarování přístrojové desky nebo typických ovladačů (třeba páka redukční převodovky) věrný sedmdesátileté tradici.

K dispozici bude řada verzí, včetně krátké dvoudveřové, automobilka navíc zdůrazňuje možnost odstrojení některých karosářských dílů a upravení vozu pro daný účel. Odmontovat lze střechu, dveře... Pohon všech kol je opět k dispozici ve dvou verzích: Command-Trac (pro provedení Sport a Sahara) a Rock-Trac pro verzi Rubicon určenou pro ten nejnáročnější terénní provoz.

Oba systémy jsou vybaveny novým, plně automatickým modulem volby jízdních režimů Selec-Trac pro průběžné řízení distribuce točivého momentu. Pro nový Wrangler byly vyvinuty robustní nápravy Dana, standardní vybavení provedení Rubicon zahrnuje i elektricky ovládaný diferenciál Tru-Lok pro přední i zadní nápravu.

 

TECHNICKÉ ÚDAJE

délka/šířka/výška: 4334 (4882)/1894/1879 (1901) mm

rozvor: 2459 (3008) mm

zavazadlový prostor 192/587 (533/1044) l

Údaje v závorce platí pro pětidveřové provedení

Objem zavazadlového prostoru: základní/po střechu bez sklopení druhé řady sedadel

 

MOTOR

vznětový max. výkon max. toč. moment spotřeba na 100 km
2.2 MultiJet II 147 kW 450 N.m 7,4 l

                                              

Ceny zatím nebyly stanoveny

 

Pro tento i další nominované vozy můžete až do 1. 10. 2018 hlasovat zde

 

Charakteristika kategorie BENEFIT PLUS

Technická specifikace: Vozy spadající do automobilového segmentu D (střední třída). Může se jednat o libovolné typy karoserie pětimístných až sedmimístných vozů.

Fleetová specifikace: Jde o firemní vozy určené pro střední až vyšší management firem, významné technické pracovníky, regionální zástupce a podobně. Tyto vozy jsou převážně benefitního charakteru.  

 

Charakteristika TERRAIN trophy

Ocenění pro terénní automobil s pohonem všech kol, schopný nasazení v náročném terénu

Vybírají porotci z nominovaných vozů

 

 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz