iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Štajf na Barumce usedne do veterána

Štajf na Barumce usedne do veterána

 
historicke

pátek, 29. srpna 2014

Přestože Vojtěch Štajf vymění pro nadcházející Barum rally své sportovní nářadí, značce Subaru zůstane věrný. Má totiž na Zlínsku v plánu představení historického unikátu Subaru GSR Coupe, který tým připravuje pro nadcházející start na závodě La Carrera Panamericana.

 

Slavná Barum rally je sice tradiční součástí Mistrovství Evropy i Mezinárodního mistrovství České republiky, body pro hodnocení v seriálu Evropské rally-trofeje se ale ze Zlína nevozí. Právě tato skutečnost byla jedním z hlavních důvodů, proč se Vojtěch Štajf rozhodl přivézt na Moravu namísto moderního Subaru Impreza WRX STI historický vůz Subaru GSR Coupe. S ním sice nebude soupeřit o desetiny vteřin, hodlá jej ale týmovým fanouškům předvést před závoděním v dalekém Mexiku. „Trochu mne samozřejmě mrzí, že se nedokážu rozdvojit,“ říká pražský jezdec a pokračuje: „Pochopitelně bych tu totiž rád i závodil v naší Impreze – jednak mám Barumku rád, pro mého spolujezdce Frantu Rajnohu je to navíc domácí podnik a kromě toho máme letos i z pouhých dvou domácích startů na svém kontě tolik bodů, že bychom ještě reálně mohli uvažovat i o obhajobě loňského mistrovského titulu ve třídě 3. Priority jsou ale jiné. Se Subaru Impreza WRX STI se proto objevíme až na trati říjnové Rally Croatia, kde bychom rádi prodloužili úspěšnou řadu letošních startů a nejen opět dojeli do cíle, ale také vybojovali co nejvíce bodů do hodnocení Evropské rally-trofeje. Zatím jsme každou ze čtyř absolvovaných soutěží dokončili v první pětici a rádi bychom, aby to podobně skončilo i v Chorvatsku.“ Dodejme, že v hodnocení Evropské rally-trofeje patří Štajfovi aktuálně druhá příčka se ztrátou pouhých osmi bodů na Ukrajince Saliuka, disponujícího speciálem kategorie R5.

Letos je ale ve středočeských týmových dílnách pod hlavičkou Subaru rušněji než obvykle. V létě se tam (kromě přípravy motoru Imprezy na Rally Croatia) chystalo zcela odlišné a navíc velmi unikátní auto. Jedná se o nově zrestaurované Subaru GSR Coupe z roku 1973 a diváci Barumky budou (jako jediní) mít možnost si auto prohlédnout nedlouho před jeho odjezdem do Mexika. Ve zlínské  tzv. Rally Village bude GSR Coupe k vidění společně s ostatními speciály, připravenými pro říjnový start na legendárním závodě La Carrera Panamericana, vyhrazeném pro historické vozy. „Určitě bude naše auto možné potkat v pátek na technických přejímkách i na odpoledním startu soutěže. Nicméně jak velkou část vlastní tratě absolvujeme, to ještě zvažujeme. Mám totiž trochu obavu, že rozbité a uskákané úzké zkoušky Barumky by byly týden před odjezdem techniky příliš velkým rizikem,“ vysvětluje Vojtěch Štajf a dodává: „Doufám, že to diváci pochopí, v každém případě je do našeho servisního zázemí srdečně zveme!“

Napsal: redakce

 
historickehistorickehistorickehistoricke
 
 
 
 
 
 

Související články

 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz