iFLEET » Aktuality » Fleet manažer » Švýcarští policisté mají elektromobily Kona Electric

Švýcarští policisté mají elektromobily Kona Electric

 
hyundai-0

středa, 19. června 2019

Policie kantonu St. Gallen ve Švýcarsku zařadila do svého vozového parku třináct vozů Hyundai Kona Electric. Pět kompaktních elektromobilů slouží v policejních barvách, zatímco osm elektromobilů je provozováno jako „civilní“ vozy. Kona Electric byla v rámci výběrového řízení jediným elektromobilem, který splňoval vysoké požadavky na výkon a dojezd nad 400 km při pořizovací ceně pod 50 000 švýcarských franků.

 

Kantonální policie St. Gallenu také zkoumala, zda bude výhradně elektricky poháněné vozidlo schopno náročného každodenního provozu. Útvar pro nákup vozidel byl po přísných testech spokojen, protože Kona Electric splňuje požadované standardy. Hanspeter Krüsi, vedoucí komunikace kantonální policie St. Gallenu, k tomu uvedl: „Používáním elektromobilů splňujeme kantonální a politická nařízení, která se týkají především snižování emisí hluku a výfukových plynů. Uvážíme-li pokrok, který tato technologie v poslední době učinila, hovoří pro tento nákup mnohem více argumentů. Kona Electric splňuje veškeré požadavky kantonální policie St. Gallenu, a to díky výkonu více než 100 kW, dojezdu více než 400 km, pětimístnému interiéru a velkému zavazadlovému prostoru pro naše vybavení.“ Hanspeter Krüsi na dotaz ohledně nákladnosti této akvizice odpověděl: „V porovnání s konvenčními vozidly je pořizovací cena o trochu vyšší. To však vyvažují nižší náklady na údržbu a celkové provozní náklady modelu Kona Electric. V konečném efektu to znamená, že jezdíme stoprocentně elektricky a přesto nákladově výhodně.“

Elektromobily Kona Electric, používané kantonální policií St. Gallenu, mají řadu specifických prvků výbavy. Patří mezi ně policejní výbava, jako je rádiový komunikační systém, modré majáky a další světelná signalizace. Pět hlídkových vozidel je rozděleno mezi policejní stanice v celém kantonu. K všeobecným účelům slouží osm „neutrálních“ vozů.

Výkonnější verze modelu Kona Electric, který právě prošel modernizací, poskytuje nejvyšší výkon 150 kW a umožňuje maximální dojezd 449 km podle náročnější metodiky WLTP. Zavazadlový prostor má základní objem 332 litrů, sklopením zadních sedadel jej lze zvětšit na 1114 litrů.

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz