iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Construct přišel s novinkou: zámkem volantu

Construct přišel s novinkou: zámkem volantu

 
pojisteni-0

pátek, 23. března 2018

Společnost Construct asi není třeba příliš představovat, její produkty pro zabezpečení vozidel prostřednictvím zámku řadicí páky patří k nejznámějším na trhu. Nejnovější počin této značky ale reaguje na nejnovější trendy. Řadicí páku nebo volič automatické převodovky stále častěji nahrazuje elektronický joystick. A ten se zamknout nedá.

 

V případě „řazení po drátech“, už není možno využít klasický zámek řadicí páky, proto přichází Construct se systémem Construct Steering, který, jak název napovídá, blokuje volantovou tyč. Vůz není možno řídit a tedy s ním ani nelze odjet. Vysokopevnostní ocel, použitá v konstrukci, nepodléhá chemickým ani tepelným vlivům a celý zámek je napevno spojen s konstrukcí vozidla. Pokud by chtěl zloděj zařízení násilně překonat, stálo by jej to značné úsilí, spoustu času a způsobil by i nežádoucí hluk. Z hlediska zloděje je nevýhodná také pozice samotného zařízení. Ve stísněném prostoru pod volantem je velmi špatně přístupné.

Pro uživatele je systém Construct Steering naopak mimořádně komfortní. Zámková vložka je nenápadně umístěna v blízkosti volantu, k jejímu odemčení či zamčení se řidič nemusí shýbat ani naklánět. Po jízdě jednoduše otočí klíčem v zámkové vložce, čímž dojde k blokaci volantu. Zároveň je aktivován spínač, díky němuž nelze vozidlo v uzamčené poloze nastartovat.

Špičková cylindrická zámková vložka, splňující podmínky nejvyšších tříd bezpečnostních norem, je to jediné, co přítomnost zabezpečovacího zařízení Construct Steering na pohled odhaluje, zbytek konstrukce je umístěn pod krycími plasty přístrojové desky. Novinku může Construct přizpůsobit různým modelům aut, za tím účelem ostatně intenzivně spolupracuje přímo s výrobci vozidel, aby montáž nenarušila konstrukci vozu a záruku poskytovanou automobilkou.

 
 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 

Mimořádná vydání

Tour de Fleet 2019 - registrace

Den s Fleetem 2018Pardubice

Newsletter

Archiv
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz