iFLEET » Aktuality » Fleet produkt » Dobrý zvuk pro nové Volvo XC90

Dobrý zvuk pro nové Volvo XC90

 
volvo-0

pondělí, 9. června 2014

Nová generace Volva XC90 nabídne řidičům jeden z nejlepších audio systémů dostupných v automobilovém světě. Automobilka se totiž spojila při jeho vývoji s renomovaným britským výrobcem audio vybavení Bowers & Wilkins.

 

Systém instalovaný v XC90 využívá na míru vyvinutou akustickou technologii, která vychází z padesátiletých zkušeností z vývoje reproduktorů. Audio systém v XC90 je odvozen přímo od akustické technologie vyvinuté speciálně pro referenční reproduktory využívané v tak náročných prostředích, jako jsou například legendární Abbey Road Studios v Londýně.

Výsledkem spolupráce je audio systém, jehož reproduktory vykazují minimální zkreslení zvuku. Jsou zde hliníkové výškové reproduktory se širokým rozsahem a středopásmové jednotky Kevlar, což jsou komponenty, vycházející z prémiových a cenami ověnčených sestav Bowers & Wilkins. Součástí systému bude také středový reproduktor umístěný takzvaně „on top“, který bude mít v osobním vozidle svou premiéru.)

Zvukový systém dále zahrnuje dvanáctikanálový zesilovač Harman třídy D o výkonu 1400 W, sloužící pro celkem 19 reproduktorů Bowers & Wilkins – sedm výškových reproduktorů Nautilus (25 mm) s nejmodernější technologií pro vysoké kmitočty, sedm středopásmových reproduktorů (5×100 mm a 2×80 mm) s charakteristickým žlutým kevlarovým kónusem Bowers & Wilkins zřetelně viditelným pod krytem, čtyřpásmové hloubkové reproduktory (200/165 mm) a nový, přelomový subwoofer (250 mm) chlazený vzduchem.

„Podle informací, které mám k dispozici, je audio systém Premium Sound v nové XC90 jedním ze tří nejlepších audio systémů automobilového světa,“ prohlašuje Michael Adenauer, přední hudební producent a audio expert společnosti Volvo Cars.

 

Software zdokonaluje poslech 

Nový audio systém Volva XC90 je mimo jiné vybaven také nejmodernější a nejvyspělejší technologií zpracování zvuku od švédského specialisty na audio techniku, firmy Dirac Research. Tento systém má na starosti časování zvuku a jeho koordinaci mezi reproduktory, a to optimalizací zvuku pro konkrétní, nebo všechna místa k sezení, a dokáže také vytvořit individuální akustický vjem charakteristický například pro určité hudební sály nebo koncertní haly.

 Software audio systému v nové XC90 byl vyladěn, aby dokázal vytvořit stejně kvalitní akustiku, jako má koncertní síň ve švédském Göteborgu, rodném městě automobilky Volvo a domově Göteborského symfonického orchestru, což je národní švédský orchestr. Stačí jen změnit nastavení na centrálním dotykovém displeji, jehož prostřednictvím lze ovládat všechny funkce vozidla, a systém okamžitě promění akustiku kabiny v koncertní síň, nahrávací studio nebo hudební pódium.

Audio systém Premium Sound představuje jednu ze tří úrovní audio systémů dostupných pro zbrusu nové Volvo XC90. Nabídka audio soustav se dále skládá ze systému High Performance se zesilovačem o výkonu 224 W, s 12 reproduktory a s možností přidání subwooferu. Součástí základní výbavy XC90 je audio systém Performance s 52 W zesilovačem a se 6 reproduktory.

Napsal: redakce

 
 
 

Komentáře k článku

Pro přidání příspěvku se musíte nejdříve příhlásit / registrovat / přihlásit přes Facebook.
 
 
 
 

5. května 1323/9
140 00 Praha 4

Tel.: +420 261 221 953
Tel.: +420 241 409 318

Fax: +420 241 403 333
E-mail: info@iFLEET.cz